Share on LinkedInShare on LinkedInShare on FacebookShare on FacebookTweet thisTweet this

Branża Chemiczna

Kategorie

Pomniejsz menuPowiększ menu

Pomniejsz menuPowiększ menuStrona głównaBranża ChemicznaJakość, zdrowie, bezpieczeństwo i środowiskoZrównoważony rozwójAudyty środowiskoweCertyfikacja BS 8555 — wdrożenie systemów zarządzania środowiskowego

Powiązane Linki

Certyfikacja BS 8555 — wdrożenie systemów zarządzania środowiskowego

Klienci, konsumenci i akcjonariusze coraz powszechniej domagają się produktów i usług nacechowanych odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Oczekują oni, że producenci będą działać zgodnie ze standardami ochrony środowiska i będą demonstrować swoją troskę o środowisko w codziennych operacjach swojego przedsiębiorstwa. Klienci coraz częściej domagają się dowodów tej odpowiedzialności, dlatego spełnienie wymagań standardu BS 8555 to okazja do zademonstrowania swojego zaangażowania w aspekty eko-etyczne.

Standard BS 8555 oferuje przedsiębiorstwom efektywny sposób rozłożenia kosztów wdrożenia ogólnego systemu zarządzania środowiskowego. Wielu naszych klientów deklaruje, że świadomość działalności przedsiębiorstwa zgodnie z zasadami odpowiedzialności za środowisko skutkuje nie tylko pełniejszą zgodnością z przepisami prawa, ale także wyższym morale pracowników. Oferowany przez SGS audyt systemu zarządzania środowiskowego (Environmental Management System — EMS) umożliwia niezależną weryfikację osiągnięć oraz oznaczenie postępu na drodze do uzyskania certyfikacji w zakresie standardów ISO 14001 i/lub EMAS.

Działający w SGS globalny zespół wykwalifikowanych audytorów wiodących dysponuje na tyle szeroką wiedzą na temat środowiska, zagadnień technicznych i przepisów, że może opracować najbardziej czytelne i profesjonalne wytyczne dotyczące wdrożenia systemu EMS, które pomogą w spełnieniu celów środowiskowych przedsiębiorstwa.

W standardzie BS 8555 wyróżnia się sześć kluczowych faz, z których każda dzieli się na sześć kluczowych etapów. W razie ubiegania się o certyfikację BS8555 przedsiębiorstwo pracuje w kierunku spełnienia kryteriów zdefiniowanych dla każdego z etapów, co z kolei tworzy podstawę do inspekcji w każdej fazie. Chociaż te sześć faz musi zostać ukończonych w określonej kolejności, ocenie może podlegać jedna faza lub grupa faz. Ukończenie sześciu faz prowadzi do rejestracji w zakresie uznanego standardu środowiskowego (ISO 14001 i/lub EMAS). W standardzie BS8555 wyróżnia się sześć następujących faz:

 1. określenie linii bazowej;
 2. identyfikacja przepisów prawnych i innych oraz zapewnienie zgodności z tymi wymaganiami;
 3. Opracowywanie celów, wartości docelowych i programów
 4. wdrażanie i eksploatacja systemu EMS;
 5. kontrola, audyt i przeglądy kierownicze;
 6. System zarządzania ochroną środowiska

Wysoko wykwalifikowani audytorzy z SGS nie sprowadzają audytów do prostego wypełnienia listy kontrolnej i sprawdzania dokumentacji systemu. Prezentują oni uznane globalnie podejście „na sposób SGS” — słuchają klienta, zachowując jednocześnie obiektywizm i najwyższy poziom etyczny. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak poprawić swoje oddziaływanie środowiskowe przez spełnienie wymogów BS8555 z pomocą SGS.

Wyślij e-mail
Formularz Zgłoszeniowy Formularz ZgłoszeniowyWyślij już teraz zgłoszenie na nasze szkolenie. ...

Kontakt

Branża Chemiczna

 • Plac Kaszubski 17
  Gdynia, 81-350
  Polska
 • t   +48 58 661 07 00
 • f   +48 58 661 07 07
 • e   Wyślij e-mail

Subskrypcje

Zarejestruj się, aby otrzymywać publikacje i newslettery ze swojego regionu i całego świata.
BĄDŹ NA BIEŻĄCOSUBSKRYBUJ TERAZ

Lista oddziałów

Oddziały i laboratoria SGS na całym świecie oraz ich lokalizacja na mapiePoland map
Wyszukiwanie oddziału

Wiadomości