Aktualności i spostrzeżenia

Rodzaj aktualności
Data
464 wyników
Sprawdź, jak ocenić ryzyko i wprowadzić środki kontroli rtęci w produktach rybnych.

Ocena ryzyka i środki kontroli dla rtęci w produktach rybnych

Jedną z głównych dróg narażenia ludzi na rtęć jest spożywanie ryb, ponieważ rtęć ma tendencję do bioakumulacji w organizmach wodnych. Niniejszy artykuł ma na celu zbadanie oceny ryzyka związanego z rtęcią w produktach rybnych i omówienie skutecznych środków kontroli w celu złagodzenia potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.
Dowiedz się więcej
Sprawdź, z czym wiąże się unijna dyrektywa NIS2

Dyrektywa NIS2 i pomocna rola normy ISO/IEC 27001

Przedstawiamy omówienie unijnej dyrektywy w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (dyrektywa 2022/2555), powszechnie znanej jako NIS2, oraz sposobu, w jaki norma ISO/IEC 27001 może pomóc spełnić niektóre wymagania dyrektywy.

Dowiedz się więcej
23 stycznia 2024 ECHA dodało 5 nowych substancji SVHC do listy kandydackiej.

5 nowych związków SVHC zostało dodanych do listy kandydackiej ECHA

23 stycznia 2024 r. Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) dodała 5 nowych substancji SVHC do listy kandydackiej. Lista kandydacka została zaktualizowana do 240 związków SVHC.

Dowiedz się więcej
Widok z góry na spotkanie biznesowe

Zbliżają się Warsztaty i Forum Wiedzy Managerskiej FoodFakty: Jakość i bezpieczeństwo opakowań i produktu zapakowanego

SGS Polska partnerem wyjątkowego wydarzenia, które skierowane jest do przedstawicieli firm branży spożywczej związanych z obszarem opakowań oraz pakowania produktów spożywczych.
Dowiedz się więcej

Usługi z zakresu CBAM (mechanizmu dostosowywania cen na granicach uwzględniając emisję CO2)

Szeroki zakres usług, szkoleń i wsparcia w celu zapewnienia spełnienia wymogów CBAM
Dowiedz się więcej
Sprawdź, jaka jest różnica między glikolem propylenowym a etylowym i jakie jest ich zastosowanie.

Glikol etylenowy a propylenowy – zastosowanie oraz szkodliwość

Glikol jest bezbarwną i bezwonną cieczą. Nie występuje w przyrodzie w czystej postaci, ponieważ jest produktem uzyskiwanym za pomocą chemicznego przetwarzania różnej materii. Wyróżnia się m.in. glikol etylenowy oraz glikol propylenowy. Różnią się one między sobą budową chemiczną, a także zastosowaniem.
Dowiedz się więcej
Logo konferencji Sustainable Industry Lab 2024

SGS Polska partnerem konferencji Sustainable Industry Lab 2024

Spotkajmy się 6 lutego, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podczas pierwszej edycji konferencji  Sustainable Industry Lab 2024, organizowanej przez UNEP/GRID-Warszawa. Wydarzenie skupi się na kwestiach związanych z mającym powstać do końca 2024 roku Traktatem ONZ dotyczącym plastiku.
Dowiedz się więcej
Poznaj usługi z zakresu CBAM oferowane przez SGS Polska.

CBAM (Carbon Border Adjustment Mechanism)

CBAM jest nowym instrumentem polityki klimatycznej UE i ma charakter węglowego podatku granicznego (nowy mechanizm dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji CO2.
Dowiedz się więcej
16 stycznia 2024 odbędzie się darmowy webinar na temat jakości oraz bezpieczeństwa produktów kuchennych i gastronomicznych.

Zaproszenie na bezpłatny webinar: „Czym to się je? Czyli jakość i bezpieczeństwo produktów kuchennych i gastronomicznych w kontakcie z żywnością”

W związku z naszym zaangażowaniem w zapewnienie wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa produktów kuchennych i gastronomicznych, serdecznie zapraszamy na webinar, który poruszy ten temat. Wydarzenie odbędzie się dnia 16 stycznia 2024 roku o godzinie 10:00.
Dowiedz się więcej
Od 5 stycznia 2024 roku zmienia się lokalizacja siedziby głównej SGS Polska w Warszawie.

Zmiana lokalizacji głównej siedziby SGS Polska w Warszawie

Informujemy o istotnej zmianie w funkcjonowaniu warszawskiego biura, będącego zarazem siedzibą główną SGS Polska. Od 5 stycznia 2024 roku przenosimy się do nowej lokalizacji.

Dowiedz się więcej
...

Czego szukasz?