Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Firma SGS testuje jakość podestylacyjnego suszu zbożowego (DDGS) biorąc pod uwagę wiele różnych parametrów.

Korzystamy z metod analizy DDGS zatwierdzonych przez Association of Analytical Chemists (AOAC), aby zapewnić Twojej firmie zgodność z przepisami i wysokie standardy produkcji.

Test wykonujemy dla następujących parametrów jakościowych:

Analiza aminokwasów

Ponieważ aminokwasy pomagają zwierzętom w bardziej skutecznej produkcji białek, nasza firma może przeprowadzać analizę krytyczną określającą poziom aminokwasów w racjach pasz oferowanych przez Twoją firmę.

Pozostałości antybiotyków

Możemy pomóc Twojej firmie nadzorować poziomy penicyliny, wirginiamycyny i innych antybiotyków używanych w produkcji etanolu, ale zakazanych w paszach zwierzęcych.

Barwa

Określany barwę DDGS za pomocą znanej w branży skali Huntera lub CIE. Na barwę wpływają: surowiec, ilość dodanych rozpuszczalników, czas i temperatura suszenia.

Minerały

Minerały takie, jak wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód, siarka i cynk są niezbędne w diecie zwierząt dla zapewnienia efektywności pasz, zdrowego systemu odpornościowego i zdolności rozmnażania.

Mykotoksyny

Mykotoksyny, które mogą pojawić się podczas produkcji DDGS, w większych ilościach są szkodliwe dla zwierząt i dlatego przeprowadzamy niezbędne testy. Stosujemy metody takie jak test immunoenzymatyczny (ELISA) i wysokowydajna chromatografia cieczowa do oceny ilościowej aflatoksyny, deoksyniwaleonu, zearaleonu i innych mykotoksyn.

Wielkość cząsteczek

Przy stosowaniu DDGS do analizy pasz, rozmiar cząsteczek może wpływać na wiele ważnych czynników - takich jak wydajność łączenia, strawność składników pokarmowych, możliwość żucia i jakość peletu. Nasze testy zapewniają, że rozmiar jest zoptymalizowany dla możliwie najlepszego działania.

Mokre analizy chemiczne

Ponieważ spójność produktu zwiększa jego skuteczność, przeprowadzamy standardowe mokre analizy chemiczne (np. białko nieoczyszczone, tłuszcz, włókno, wilgotność) umożliwiające Twojej firmie określenie składu racji pasz.

Skontaktuj się z SGS teraz, aby dowiedzieć się, w jaki sposób oferowana przez nas analiza DDGS może pomóc Twojej firmie ocenić jakość i zapewnić zgodność z przepisami.