Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Próbkowanie i badania siana i paszy w ofercie SGS — zadbaj o wysoką jakość siana.

Badanie paszy to podstawa procesu opracowywania dawek pokarmowych, dlatego uzyskiwane wyniki muszą być dokładne. Siano to wysoce zmienny materiał roślinny, zależny od warunków polowych w okresach wegetacji i zbioru. Charakteryzuje się ono także zmiennymi proporcjami liści i łodyg oraz ilością mieszaniny roślin strączkowych i trawy w partii. Firma SGS oferuje usługi próbkowania i badania siana i paszy, które zaspokoją wszelkie potrzeby w tym zakresie.

Pobranie właściwej i reprezentacyjnej próbki to najważniejszy czynnik w poprawnej analizie paszy. W badaniach laboratoryjnych można określić jakość każdej dostarczonej próbki, jeśli jednak ta próbka nie będzie reprezentatywna dla całej partii, wynik tej analizy nie będzie miarodajny.

Analiza paszy obejmuje typowo oznaczanie poziomu białka surowego (Crude Protein — CP), kwaśnych włókien detergentowych (Acid Detergent Fiber — ADF), neutralnych włókien detergentowych (Neutral Detergent Fiber — NDF), wapnia (Ca), fosforu (P), potasu (K) i magnezu (Mg). Znajomość poziomu innych pierwisatków, takich jak żelazo (Fe), mangan (Mn), cynk (Zn) i miedź (Cu), jest także użyteczna w określaniu końcowych dawek pokarmowych. 

Skontaktuj się z lokalnym oddziałem SGS już dziś, aby porozmawiać o tym, w jaki sposób oferowane przez nas usługi w zakresie próbkowania i badania siana i paszy mogą pomóc Twojej firmie zapewnić wysoką jakość siana i paszy oraz poprawić efektywność żywienia zwierząt.