Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Dzięki ustaleniu profilu kwasów tłuszczowych w zbiorach nasion oleistych możesz dostarczać konsumentom zdrowsze produkty spożywcze.

Firma SGS analizuje zbiory nasion oleistych (np. soi, słonecznika, krokosza barwierskiego, orzeszków ziemnych, rzepaku i lnu) w celu ustalenia składu znajdujących się w nich kwasów tłuszczowych.

Na podstawie wyników uzyskanych z kilku wybranych gatunków nasion możemy także pomóc Ci w realizacji konkretnych projektów uprawowych i uzyskaniu żądanych zbiorów. Stosowana przez nas metoda analizy i testowania nasion oleistych jest weryfikowana, aby zapewnić dokładność. Za pomocą rozpuszczalnika organicznego dokonujemy ekstrakcji oleju z pojedynczych nasion lub próbek zbiorczych, a następnie przetwarzamy kwasy tłuszczowe w estry metylowe kwasów tłuszczowych (FAME).

Szybkie wyniki

Do analizowania lotnych FAME stosujemy chromatografię gazową (CG). Możemy przetestować do 300 próbek kompozytów nasion, pojedynczego nasienia czy nawet jego fragmentu dziennie. Zwykle wyniki wyrażone w postaci odsetku łącznej zawartości kwasów tłuszczowych otrzymujemy już po 48 godzinach.

W celu zachowania dobrej opinii w zakresie niezależności, rzetelności i innowacyjności nasze laboratoria do analizy zawartości tłuszczu działają zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi i posiadają akredytację do normy ISO 9001:2008.

Dowiedz się, w jaki sposób firma SGS może pomóc Ci w przygotowywaniu zdrowszych produktów żywnościowych i zdobyciu większego uznania klientów. W tym celu skontaktuj się z nami już dziś.