Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Dzięki sieci laboratoriów obejmującej główne obszary produkcji i przetwarzania kaszmiru na świecie SGS może wykonywać badania identyfikacji włókien w celu zapewnienia, że partie surowca zawierają wyłącznie zadeklarowane włókna.

Wykrywając włókna wełny i inne dodane do kaszmiru, pomagamy zachować wysoką jakość i wartość surowca.

Nasze usługi identyfikacji sierści zwierzęcej pozwalają zweryfikować gatunek zwierząt, od których pochodzą dane włókna, i zidentyfikować włókna w futrach i runie. Analizujemy zawartość włókien zarówno metodami optycznymi, jak i przy użyciu skaningowej mikroskopii elektronowej (SEM). Ponadto oferujemy najnowocześniejsze usługi identyfikacji gatunków zwierząt przy użyciu spektrometrii masowej MALDI-TOF (Matrix Assisted Laser Desorption Ionization - Time of Flight) w procedurze określanej skrótem SIAM.

Przy użyciu metody SIAM możemy określić gatunek na podstawie najmniejszych śladów sierści zwierzęcia, pazurów i kopyt — bez konieczności analizy DNA lub RNA. Dodatkowo metoda SIAM umożliwia identyfikację włókien z uszkodzeniami morfologicznymi, co jest niemożliwe w przypadku metod mikroskopowych.

Aby zachować spójność i dokładność naszych badań kaszmiru, używamy przyjętych w branży metod pomiaru i zapewniamy naszemu personelowi technicznemu standaryzowane szkolenia oparte na naszej bibliotece możliwych do zidentyfikowania zwierząt i włókien zwierzęcych. Nasz centralny zakład w Wielkiej Brytanii — akredytowany przy instytucie CCMI (Cashmere and Camel Hair Manufacturers Institute) — opracował tę bibliotekę w następujący sposób:

  • biblioteka zwierząt możliwych do identyfikacji — bezpośrednio od znanych gatunków gromadzimy włókna, które umożliwiają certyfikację pochodzenia włókien od danego zwierzęcia;
  • biblioteka włókien możliwych do identyfikacji — utworzyliśmy bazę danych włókien z sierści zwierząt możliwych do identyfikacji w oparciu o zwierzęta z biblioteki zwierząt możliwych do identyfikacji. Używając obrazów z mikroskopu SEM i optycznego, na każdym obrazie włókna mierzymy:

Zastosowanie naszych usług badania i identyfikowania włókien może pomóc zweryfikować źródło włókien i tym samym przyczynić się do zachowania ich jakości i wartości. Skontaktuj się z firmą SGS jeszcze dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej.