Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Firma SGS oferuje usługi pobierania próbek i testowania wykonywane na farmach oraz we własnych laboratoriach, dzięki którym sprzedawcy, hodowcy i firmy przetwarzające wełnę mogą podejmować bardziej świadome decyzje.

Przykładowo dokonujemy pomiarów średnicy i długości wełny, a także usługi takie, jak:

  • Badanie runa na farmie
  • Badania laboratoryjne runa
  • Ważenie i pobieranie próbek u klienta
  • Certyfikacja dla celów aukcji przedsprzedażnych i sprzedaży prywatnej
  • Raporty z badań dla celów sprzedaży prywatnej

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na indywidualne badania zwierząt na farmach nasi przeszkoleni operatorzy pracują u klientów w okresie poprzedzającym strzyżenie i w jego trakcie. Działając w ściśle kontrolowanych warunkach wykonujemy pomiary potrzebne do modernizacji stad lub obiektywnej klasyfikacji za pomocą przenośnego urządzenia OFDA2000 do analizy długości/średnicy włókna

W zakresie sprzedaży wełny i testów laboratoryjnych oferujemy usługi certyfikacji i testowania wełny brudnej. W tym celu pobieramy próbki zgodnie z przepisami Międzynarodowej Organizacji Wełny i Tkanin (IWTO).

W ramach niezależnej usługi oferujemy także laboratoryjne badania runa, których wyniki pomagają hodowcom w wyborze zwierząt przeznaczonych do uboju lub hodowli. Hodowcy wysyłają po prostu próbki runa wybranych zwierząt (owiec, kóz, alpak), a my odsyłamy im, szybko i tanio wykonane, wyniki.

Skontaktuj się z SGS już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej usługi badania runa i innych usług dla producentów wełny.