Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Dzięki certyfikacji i audytowi systemów bezpieczeństwa żywności FSSC 22000, oferowanym przez firmę SGS, firmy zyskują pewność, że produkty spożywcze, które sprzedają, spełniają odpowiednie standardy.

FSSC 22000 to norma bezpieczeństwa żywności Globalnej Inicjatywy na rzecz Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). FSSC 22000 oparta jest na powszechnie uznawanej normie systemów zarządzania żywnością ISO 22000, programie wstępnym (PRP) odnoszącym się do branży oraz zdefiniowanych dodatkowych wymaganiach FSSC. Oferujemy szereg usług FSSC 22000, w tym audyt i certyfikację, które pomagają klientom spełnić wymagania inicjatywy oraz powiązane normy certyfikacji bezpieczeństwa żywności.

Dlaczego warto wybrać usługi certyfikacji i audytu systemów bezpieczeństwa żywności FSSC 22000 oferowane przez SGS?

Możemy pomóc naszym klientom:

  • Zmniejszyć liczbę audytów: ponieważ FSSC 22000 opiera się na normie ISO, umożliwia to zintegrowanie tego programu z innymi normami ISO. W rezultacie możemy zaoferować zintegrowane audyty, co pomoże zmniejszyć liczbę wymaganych audytów, które firma musi przejść.
  • Uzyskać certyfikację bezpieczeństwa żywności FSSC 22000: możemy przyznać certyfikat zgodności z wymaganiami inicjatywy FSSC 22000.
  • Poszerz swój rynek: program FSSC 22000 opiera się na odniesieniach opracowanych przez GFSI, w związku z czym jest uznawany i akceptowany przez największe marki i sprzedawców detalicznych
  • Rozważyć FSSC-Q: ten program łączy wymagania FSSC z wymaganiami ISO 9001:2015 w jeden ogólny audyt systemu zarządzania.

Masz już certyfikat ISO 22000?

Firmom działającym w przemyśle spożywczym, które mają już certyfikat ISO 22000, możemy pomóc w bezproblemowym przejściu do FSSC 22000 poprzez wdrożenie dodatkowych wymagań określonych przez FSSC oraz normy PRP odnoszącej się do danej branży. Przejście może nastąpić podczas dowolnego audytu w trzyletnim cyklu i będzie skutkować wydaniem nowego certyfikatu FSSC.

Zaufane usługi certyfikacji i audytu systemów bezpieczeństwa żywności FSSC 22000 oferowane przez czołowego światowego dostawcę

Jako największy na świecie dostawca usług certyfikacji FSSC, zapewniamy najwyższej klasy obsługę za pośrednictwem ogromnej sieci wysoko wykwalifikowanych audytorów dysponujących znajomością danej branży i sektora oraz odpowiednim doświadczeniem.

Jesteśmy również uznanym dostawcą szkoleń dotyczących FSSC 22000. Dlatego możemy zapewnić wiedzę i umiejętności potrzebne do uzyskania certyfikacji zarówno firmom mającym już certyfikat ISO 22000, które chcą przejść do rozszerzonej wersji, jak i firmom, które nie uzyskały jeszcze certyfikatu.

Dla jakiego rodzaju organizacji przeznaczony jest program FSSC 22000?

FSSC 22000 ma zastosowanie w każdej organizacji dowolnej wielkości i złożoności, należącej do łańcucha dostaw żywności/paszy. Dotyczy to również producentów wszystkich rodzajów żywności i napojów, producentów składników/dodatków, producentów paszy dla zwierząt domowych i hodowlanych oraz producentów opakowań. 

Program FSSC rozszerzył również zakres swojej normy o transport i magazynowanie, sprzedaż detaliczną oraz gastronomię.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami już dziś w celu omówienia potrzeb swojej firmy dotyczących certyfikacji i audytu systemów bezpieczeństwa żywności FSSC 22000.