Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Certyfikacja kontroli pochodzenia produktów leśnych (CoC) pozwala wykazać, że oferowane lub wykorzystywane drewno pochodzi z właściwie zarządzanych lasów lub z innych kontrolowanych źródeł.

Od bali przez tarcicę i meble po miazgę drzewną, coraz ważniejsza staje się dokładna znajomość pochodzenia surowca. Zaostrzeniu ulegają także obowiązujące wymogi, zaś świadomi kwestii ekologicznych konsumenci żądają drewna pochodzącego z dobrze zarządzanych lasów.

Dzięki oferowanej przez SGS certyfikacji kontroli pochodzenia (CoC) produktów leśnych każdy, w dowolnym miejscu na świecie, może szybko określić pochodzenie produktów drzewnych oraz procesy, przez które te produkty przeszły. Przyczynia się to w znaczącym stopniu do zapewnienia pełej kontroli pochodzenia drewna na każdym etapie łańcucha dostaw.

Takiej gwarancji coraz częściej poszukują zarówno konsumenci końcowi, jak i klienci.

W jaki sposób oceniany jest łańcuch dostaw?

W celu przeprowadzenia oceny łańcucha dostaw nasi audytorzy odwiedzą wszystkie placówki, które zajmują się wytwarzaniem, przetwarzaniem lub dystrybucją produktów. W każdej placówce kontroli podlegać będzie:

  • identyfikacja produktów,
  • segregacja produktów,
  • sprawozdawczość,

Po uzyskaniu pozytywnych wyników kontroli w tych dziedzinach Klient otrzyma pełny raport i uzyska certyfikat kontroli pochodzenia produktów.

Jest to prosty i skuteczny proces, który może zostać przeprowadzony w ciągu 20 dni.

Możemy przeprowadzić zintegrowane audyty zgodności z różnymi standardami kontroli pochodzenia produktów oraz programami gospodarki leśnej (FM), co pozwala naszym klientom zaoszczędzić czas i pieniądze. Nasza międzynarodowa sieć działa na podstawie licencji wydawanych przez FSC™, PEFC™ i SFI™. Więcej informacji można uzyskać na życzenie.

Jednocześnie z certyfikacją kontroli pochodzenia produktów SGS może przeprowadzić certyfikację programów gospodarki leśnej oraz standardów praktyk w przemyśle leśnym, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. SGS udziela certyfikacji zgodności z wieloma uznanymi programami gospodarki leśnej.

Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z lokalnym biurem SGS, aby rozpocząć proces certyfikacji pochodzenia produktów leśnych.