Badania opakowań spożywczych i materiałów mających kontakt z żywnością

Opakowania żywności

SGS bada opakowania spożywcze i materiały mające kontakt z żywnością. Zapewniamy, że Twoje produkty są zgodne z odpowiednimi przepisami. Badanie pod kątem kontaktu żywności z innymi materiałami chroni zdrowie konsumentów.

Wszystkie materiały mające kontakt z żywnością, począwszy od opakowań po zastawę, sztućce, szkło, ceramikę oraz pojemniki należy przebadać, aby mieć pewność, że są bezpieczne pod kątem kontaktu z żywnością.

Materiały te nie mogą przenosić w niedozwolonych ilościach określonych substancji do żywności - ich poziom jest ograniczony regulacjami. Oferujemy specjalistyczną wiedzę w ramach badań analitycznych oraz usług doradczych w zakresie materiałów plastikowych i nieplastikowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Nasze badania materiałów mających kontakt z żywnością dostępne są na całym świecie. Laboratoria SGS wykonują badania pod kątem przepisów w zakresie kontaktu z żywnością m.in. dla UE, Stanów Zjednoczonych, Japonii oraz Chin.

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, by uzyskać więcej informacji na temat współpracy z SGS w zakresie badań opakowań spożywczych i materiałów mających kontakt z żywnością.

Chroń zdrowie swoich klientów współpracując z SGS

Wymogi, których musisz przestrzegać, określono w następujących przepisach:

  • W UE w zakresie Rozporządzenia EC 1935/2004; EU10/2011 z późniejszymi zmianami;  

  • W Stanach Zjednoczonych w zakresie wymagań FDA i California Prop.65; 

  • W Chinach materiały muszą spełniać wymogi Ustawy o bezpieczeństwie żywności; 

  • Tworzywa sztuczne – Rozporządzenie (EU) Nr 10/2011, dodatkowe zapisy oraz poprawki dotyczące materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością; 

  • W Japonii materiały muszą spełniać wymogi Ustawy o higienie żywności, część II. 

 

Na terenie UE wykonujemy badania pod kątem kontaktu z żywnością dla poszczególnych państw członkowskich, np. Niemiec (BfR, LFGB), Francji oraz Włoch. 

Skontaktuj się z nami