TransitNet. Przygotuj się na Brexit z SGS

Brexit TransitNet Usługi Polska Flagi UK EU

Wsparciem dla przedsiębiorców w czasie zmian i w procesie adaptacji do Brexitu jest platforma TransitNet.

Dzięki oddziałom SGS zlokalizowanym w całej UE, w tym w Irlandii i Wielkiej Brytanii, doskonale rozumiemy nowe wymagania związane z Brexitem. Pomagamy i doradzamy firmom, jak przygotować się na nadchodzące zmiany. 

Naszą misją jest dawanie przedsiębiorstwom pewności, że ich działalność nie jest obarczona ryzykiem strat – czasu, pieniędzy i energii. Znamy się na tym.

BREXIT NA HORYZONICE

1 stycznia 2021 r. Wielka Brytania stosować będzie wspólną procedurę tranzytową jako odrębna strona postępowania, czyli tzw. kraj wspólnego tranzytu. Nad konsekwencjami tej zmiany można zapanować i się do nich przygotować tak, by minimalnie odczuć utrudnienia związane z opuszczaniem przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej.

 I am Brexit ReadyAre you Brexit ready Sticker

 

Czy jesteś przygotowany na zmiany utrudniające swobodny przepływ towarów, które zaczną obowiązywać od początku 2021 r.? 

Czym jest nasza platforma?

TransitNet to narzędzie, które ułatwi dostosowanie się do zmiany wywołanej Brexitem, bez względu na to, czy jesteś przewoźnikiem, eksporterem lub importerem. 

WYBIERZ WYGODNE NARZĘDZIE

  • TransitNet to uniwersalna, multimodalna usługa umożliwiająca tworzenie deklaracji tranzytowych wraz z odpowiednią gwarancją finansową.
  • Platforma SGS TransitNet stwarza możliwość otwierania deklaracji tranzytowych T1/T2 przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok w każdym kraju, w którym SGS działa jako upoważniony do korzystania z procedury tranzytu (Holder of the Procedure – HoP) wobec organów celnych w imieniu swoich klientów. 
  • TransitNet jako platforma nie wymaga zakupu dodatkowego oprogramowania, dzięki czemu zgłoszenia deklaracji T1/T2 można dokonać samodzielnie poprzez dowolną przeglądarkę internetową.
  • Ponadto istnieje możliwość przygotowania deklaracji przez naszych wyspecjalizowanych pracowników, przesyłając drogą mailową dokumenty i inne niezbędne informacje.
  • System przewiduje także możliwość połączenia TransitNet z systemem TMS Klienta. Możesz wysłać deklarację za pośrednictwem aplikacji WinSAD z gwarancją SGS do systemów tranzytowych NCTS. W tym zakresie organizujemy także szkolenia i udzielamy pełnego wsparcia.

Dowiedz się więcej

TransitNet - rozwiązania na potrzeby BREXITU

Pobierz broszurę

Zalety TransitNet

TransitNet jest obecnie podłączony do 26 różnych systemów celnych. Są to 24 kraje NCTS, Mołdawia, a także Białoruś w Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej. W rezultacie, daje to naszym klientom dostęp do 40 krajów docelowych.

ikona swiat

Globalny zasięg

Globalny zasięg: Otwarcie tranzytu jest możliwe na terytorium Euroazjatyckiej Unii Celnej, Turcji, Serbii, Macedonii Północnej, Szwajcarii i praktycznie całej EU. Zamknięcie procedury następuje w dowolnym urzędzie przeznaczenia. Systematycznie rozszerzamy terytorium występowania usługi TransitNet. 

ikona wsparcie

Wsparcie

Nasi specjaliści są dostępni przez całą dobę – posiadamy oddziały w każdym państwie, z którego świadczymy nasze usługi.

ikona szybkosc

Szybkość

Dzięki statusowi AEO oraz procedurze uproszczonej, tranzyt można rozpocząć jeszcze szybciej.

ikona polaczenie

Dostępność 24/7/365

Kontakt i przesyłanie zleceń możliwe jest na wiele sposobów. Jesteśmy dostępni poprzez: telefon, email, Skype, Viber i w naszych oddziałach.

ikona zespol

Szkolenia

Organizujemy szkolenia oraz udzielamy pełnego wsparcia.

zespol bezpieczenstwo

Bezpieczeństwo

Nie ma dla nas zbyt drogich ładunków. Zabezpieczamy towary akcyzowe, których dług celny wynosi nawet kilka milionów EUR. Dajemy 100% gwarancji na pokrycie wysokich długów celnych.

WSPÓŁPRACUJ Z NIEZAWODNYM PARTNEREM

Skontaktuj się z firmą SGS Polska, by dowiedzieć się, w jaki sposób dając Twoim przedsięwzięciom Gwarancje Tranzytowe, jednocześnie chronimy Cię przed niepewnością zawirowań natury politycznej.

Krzysztof Laskowski 

e. krzysztof.laskowski@sgs.com

m. +48 691 760 836

Biuro Obsługi Klienta 

e. transitnet.waw@sgs.com

 

 

Brexit TransitNet Usługi Polska Flagi UK EU

Skontaktuj się z naszymi ekspertami, by przygotować się na BREXIT

Skontaktuj się z nami