Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Historia stosowania środków chemicznych w rolnictwie jest prawie tak długa jak sama uprawa roli, ale na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat obserwujemy gwałtowny wzrost podaży środków chemicznych i mieszanin.

Wraz z tym zjawiskiem rosną także społeczne obawy dotyczące wykorzystania tych produktów w łańcuchu spożywczym oraz zagrożeń stwarzanych przez odpady i zanieczyszczenia tej branży.

Chemikalia rolnicze mogą być ogromną pomocą dla rolników, ale mogą być także przyczyną destrukcji wartości. Należy osiągnąć równowagę pomiędzy rozsądnym wykorzystaniem najlepszych chemikaliów i minimalizacją wpływu ich zastosowania. W tym sektorze duże znaczenie mają przepisy, ale także nadwyżki ceny i innowacyjne metody produkcji, od hydroponiki po rolnictwo precyzyjne.

Zastosowanie właściwej kombinacji środków chemicznych we właściwym czasie i w odpowiedni sposób oraz w pełnej zgodzie z obowiązującymi przepisami nie jest proste. Firma SGS oferuje bardzo zróżnicowany zakres usług pomagający producentom, handlowcom i podmiotom stosującym chemikalia rolnicze w zarządzaniu ryzykiem i zachowaniu zgodności z przepisami, począwszy od produkcji po użytkownika końcowego.