Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Herbicydy mogą być kluczowym elementem zrównoważonego rolnictwa oraz jedynym rozwiązaniem w przypadku krytycznych inwazji szkodników w nowoczesnych gospodarstwach. Są jednak także kontrowersyjne, a ich niewłaściwe użycie może spowodować powstanie istotnych roszczeń.

Problemy związane z bioakumulacją i wpływem herbicydów na środowisko sprawiają, że środki te są objęte bardziej rygorystycznymi przepisami. Takie kwestie sprawiają, że kwestia stosowania środków chemicznych takich, jak herbicydy organofosforanowe, budzi spory sceptycyzm zarówno w społeczeństwie, jak i u ustawodawców.

Zastosowanie właściwej kombinacji środków chemicznych we właściwym czasie i w odpowiedni sposób oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami nie jest proste. Nasi specjaliści pomogą Ci dokonać właściwego wyboru oraz zastosować odpowiednią metodę aplikacji, optymalną dawkę, a nawet właściwy czas aplikacji, aby zapewnić maksymalną skuteczność przy minimalnym niekorzystnym wpływie.

Firma SGS oferuje kompleksowe usługi dla podmiotów zajmujących się produkcją, handlem i stosowaniem herbicydów.

Nasze usługi obejmują:

  • Próby terenowe
  • Badania rezydualne zgodne z GLP
  • Badania zanieczyszczenia środowiska
  • Badania w zakresie ekotoksykologii
  • Chemię analityczną
  • Ochronę marki i zarządzanie łańcuchem dostaw

Nasz rozbudowany portfel usług wspiera naszych partnerów w skutecznym zarządzaniu ryzykiem i zapewnianiu zgodności z przepisami, od produkcji po zastosowania końcowe. Sprawdź, jak możemy Ci pomóc.