Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Ważną częścią procesu opracowywania produktów kosmetycznych jest wykazanie, że ich stosowanie jest bezpieczne oraz że nie są zagrożone zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi.

Testy prowokacyjne SGS badają skuteczność antymikrobową Twoich produktów wobec różnych mikroorganizmów i przeprowadzane są zgodnie z Twoimi specyfikacjami i wymaganiami różnych farmakopei na świecie, takich jak USP, Colipa czy AFNOR. Testy spełniają również przepisy, takie jak 7. poprawka europejskiej dyrektywy 76/768 dotyczącej produktów kosmetycznych.

Nasze testy prowokacyjne przeprowadzane są przez ekspertów w swojej dziedzinie w jednym z naszych wielu światowej klasy laboratoriów. Próbki przygotowuje się wraz ze środkami konserwującymi i pojedynczo inokuluje szczepami bakterii i grzybów, z uwzględnieniem bakterii gram dodatnich i gram ujemnych, pleśni i drożdży, które mogą pojawić się w warunkach normalnego stosowania produktu przez użytkownika. Naszym celem jest zbadanie Twojego produktu pod względem bezpieczeństwa stosowania i wykluczenie możliwości zagrożenia zanieczyszczeniem podczas całego cyklu życia produktu od momentu jego otwarcia.

Testy prowokacyjne SGS można przeprowadzać na bardzo wielu produktach kosmetycznych, a ich wykonanie zaleca się na możliwie najwcześniejszym etapie opracowywania produktu.

Analiza mikrobiologiczna SGS jest niezwykle istotnym narzędziem służącym opracowaniu bezpiecznego i niezawodnego produktu. Analiza ta służy również ochronie wiarygodności Państwa marki, dzięki ograniczeniu potencjalnego zagrożenia, jakie niesie ze sobą wprowadzenie produktu na rynek. Prosimy skontaktować się z naszymi konsultantami już dziś, by dowiedzieć się, jak skorzystać z naszych usług.