Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W roku 1995 stowarzyszenie europejskich producentów kosmetyków COLIPA (European Cosmetic, Toiletry and Perfumery Association) wprowadziło wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, alternatywnych procedur testów, edukacji publicznej i dobrych praktyk produkcyjnych dla przedsiębiorstw z branży kosmetycznej sprzedających swoje produkty w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Obecnie dyrektywa COLIPA w sprawie kosmetyków reprezentuje interesy ponad 2000 odpowiedzialnych producentów kosmetyków od wielkich koncernów po małe firmy rodzinne.

Każdy produkt kosmetyczny musi zostać zarejestrowany przez stowarzyszenie COLIPA, aby mógł trafić do obrotu na obszarze UE. Przed dopuszczeniem do rejestracji przez COLIPA inspektorzy w każdym kraju członkowskim przeglądają oceny bezpieczeństwa nowych produktów oraz sprawdzają produkty, które już znajdują się na rynku. Audyt w zakresie wymagań stowarzyszenia COLIPA to ważny pierwszy krok dla firm, które zamierzają sprzedawać produkty kosmetyczne na obszarze UE. SGS zyskał globalne uznanie za prowadzenie wszechstronnych audytów w zakresie wielu międzynarodowych dyrektyw dotyczących bezpieczeństwa kosmetyków, w tym dyrektywy COLIPA.

Niezależni audytorzy SGS o najwyższych kwalifikacjach przeprowadzają wszechstronne audyty produktów i dobrych praktyk produkcyjnych naszych klientów w zakresie wymagań COLIPA, aby zapewnić zgodność przed wystąpieniem o rejestrację produktów kosmetycznych.

Branża kosmetyczna to jeden z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki europejskiej. Przeprowadzany przez SGS audyt w zakresie wymagań bezpieczeństwa COLIPA (1995) daje pewność, że produkty kosmetyczne naszych klientów znajdą sobie pomyślną niszę na rynkach UE.