Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Kalkulacja i analiza niezawodności dodatkowo poprawiają jakość badań.

Na ich podstawie można pozyskać cenne informacje, a producenci mogą przewidywać sposób zachowania się produktów w dłuższej perspektywie. Jest to szczególnie przydatne tam, gdzie czasu życia produktu lub jego rozmiaru fizycznego, nie można w znaczący sposób ująć w badaniach w zakresie przyspieszonego starzenia się.

Firma SGS wykorzystuje teoretyczne przewidywania i analizę dla wszystkich rodzajów produktów, począwszy od najmniejszych elementów po projekty na wielką skalę, takie jak sieci telekomunikacyjne. W ramach dokładniejszych analiz poprzez tzw. mapowanie procesów można uwzględnić dodatkowe czynniki, takie jak redundancja.

Kalkulacja niezawodności:

  • MTBF (średni czas bezawaryjnej pracy),
  • żywotność,
  • RAMS (niezawodność, dostępność, łatwość utrzymania, bezpieczeństwo),
  • dostępność systemu.

Dodatkowo, nasza kalkulacja niezawodności obejmuje analizę skutków możliwych awarii z wykorzystaniem FMEA (analizy rodzajów i skutków możliwych błędów).

Firma SGS, posiadając sieć laboratoriów oraz ekspertów w zakresie niezawodności o zasięgu ogólnoświatowym, znajduje się w doskonałym położeniu, aby świadczyć badania w zakresie niezawodności. Wykonywana przez nas kalkulacja i analiza pomaga w umieszczaniu na rynku wyłącznie bezpiecznych produktów.