Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Wykryj wady konstrukcyjne dzięki naszym badaniom HALT (Highly Accelerated Life Test) i HASS (Highly Accelerated Stress Screen).

Badania HALT (Highly Accelerated Life Test) oraz HASS (Highly Accelerated Stress Screen) pozwalają projektantom i producentom na szybkie i skuteczne określenie słabych stron produktu, zarówno w fazie przed, jak i po produkcyjnej. Eksperci SGS ds. badania niezawodności pomogą Ci w opracowaniu i przeprowadzeniu badań HALT i HASS. Producenci często korzystają z obu tych badań.

HALT

Badanie tzw. HALT stosowane zazwyczaj w procesie konstrukcyjnym pozwala na szybkie określenie słabych stron produktu. Badanie to umożliwia jednocześnie wprowadzenie zmian przed rozpoczęciem produkcji przemysłowej. Badania HALT, zaledwie w kilka dni, wskażą Ci słabe strony produktu w porównaniu z tradycyjnymi badaniami przyspieszonymi, trwającymi tygodniami.

Produkt poddajemy przyspieszonemu starzeniu za pomocą naprężeń termicznych i wibracyjnych. Nasze laboratoria niezawodności celowo przekraczają przewidywane warunki środowiskowe produktu. Naszym celem w ramach Twojej fazy opracowania produktu jest wyzwolenie awarii i znalezienie sposobu na ich ograniczenie.

Zazwyczaj przeprowadzamy następujące testy naprężeń:

  • Stopniowe naprężenie cieplne — gorąco i zimno;
  • Gwałtowne cykle termiczne;
  • Stopniowe naprężenie wibracyjne;
  • Połączone naprężenie środowiskowe (wibracje, cykle termiczne).

Badania HALT są często obowiązkowe w lotnictwie ze względu na katastrofalne skutki ewentualnych awarii.

HASS

Badanie HASS pozwala wykryć słabe strony produktu w fazie poprodukcyjnej. Badania HASS, wykonywane zazwyczaj na miejscu przed wysyłką, zapewnia jeszcze lepsze efekty niż wygrzewanie (burn in).

Nasi eksperci w zakresie badania niezawodności wspomogą Cię w opracowaniu odpowiedniego profilu naprężenia dla produktów. Poziomy naprężenia muszą być na tyle wysokie, aby wykryć wady słabych próbek, ale nie zbyt wysokie, aby nie opóźniać dostawy produktów.

Skontaktuj się z SGS jeszcze dzisiaj, aby uzyskać dodatkowe informacje, w jaki sposób badania HALT i HASS mogą pomóc Ci w wykryciu potencjalnych problemów przed wejściem na rynek.