Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Różnice w rozkładzie domieszek mogą wpływać na funkcjonowanie urządzenia mikroelektronicznego. Profilowanie domieszek oferowane przez firmę SGS dostarczy wszystkich niezbędnych informacji potwierdzających, że produkt Twojej firmy ma właściwe do działania stężenie domieszek.

W technologii półprzewodnikowej domieszki są pierwiastkami śladowymi, które umieszcza się w podłożu lub warstwie, by ustalić ich przewodnictwo. Dodawanie domieszek jest jednym z głównych procesów w przemyśle półprzewodnikowym. Ponieważ małe różnice w dystrybucji domieszek mogą znacząco wpłynąć na działanie urządzenia mikroelektrycznego, zapewnienie dystrybucji właściwej ilości podczas procesu produkcyjnego ma kluczowe znaczenie.

Profilowanie domieszek oferowane przez firmę SGS zapewni Twojej firmie wszystkie niezbędne informacje gwarantujące, że jej produkt ma właściwe stężenie domieszek, a całość działa tak, jak powinna.

Firma SGS — zaufany dostawca

Nasz instytut w Dreźnie jest jednym z najdłużej działających laboratoriów z zakresu mikroelektroniki. Nasze zakłady posiadają udokumentowaną historię świadczenia usług najwyższej jakości. Przeprowadzamy:

  • Profilowanie głębokości domieszek i zanieczyszczeń przy użyciu spektrometrii mas jonów wtórnych SIMS (klasyczna dynamiczna SIMS i TOF-SIMS)  
  • Dokonujemy także pomiarów domieszek aktywnych elektrycznie za pomocą:
    • Profilowania rezystancji rozproszonej (SRP)
    • Technik skanowania próbek dla profilowania 2D

    SIMS i SRP to niezwykle czułe metody dające obraz HDR. Obie metody także perfekcyjnie się dopełniają.

    Skontaktuj się z firmą SGS, aby dowiedzieć się, w jaki sposób usługi w zakresie profilowania domieszek mogą pomóc Twojej firmie.