Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Świadczone przez firmę SGS usługi z zakresu uzyskiwania znaku E pomagają Ci spełniać wymogi międzynarodowych przepisów homologacyjnych wydawanych przez Europejską Komisję Gospodarczą (EKG).

EKG jest częścią ONZ, a jej członkami są państwa UE oraz inne kraje. Z tego względu, jeżeli zamierzasz sprzedawać swoje pojazdy lub części samochodowe na rynkach krajów członkowskich EKG, zgodność z normami dotyczącymi znaku E oraz homologacji EU ma jednakowe znaczenie.

Możemy w Twoim imieniu zbadać pojazdy, układy lub części oraz przygotować raporty z badań, które potrzebujesz, aby ubiegać się o homologacje. Wydajemy również certyfikaty homologacji, aby przedstawić pełną zgodność Twoich produktów ze stosownymi normami i przepisami.

Jesteśmy uprawnieni do realizowania ponad 200 krajowych i międzynarodowych procedur badawczych, co obejmuje:

  • dyrektywę ramową WE 2007/46/EC w odniesieniu do
    • pojazdów klasy M (samochody osobowe, autobusy);
    • pojazdów klasy N (samochody ciężarowe);
    • pojazdów klasy O (przyczepy);
  • dyrektywę ramową WE 2002/24/EC w odniesieniu do:
    • pojazdów klasy L (motocykle i lekkie pojazdy trzy- i czterokołowe).

Ponadto nasi specjaliści pozostają w stałym kontakcie z różnymi organami certyfikującymi i odgrywają czynną rolę w organach i komisjach zajmujących się handlem, które decydują o kształtowaniu obowiązujących przepisów. Oznacza to, że znamy najnowsze tendencje oraz rozwiązania i możemy Ci przekazać te informacje, zapewniając Ci tym samym zgodność z technicznymi wymogami obowiązującymi na Twoich rynkach docelowych.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasze usługi z zakresu uzyskiwania znaku E mogą pomóc Ci w spełnieniu międzynarodowych wymogów przepisowych.