Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Udowodnij oddanie swojej organizacji na rzecz poprawy warunków pracy ludzi na całym świecie, którzy wytwarzają produkty konsumenckie (od herbaty po T-shirty) dzięki audytowi na zgodność z Kodeksem podstawowym Inicjatywy Handlu Etycznego (Ethical Trading Initiative, EIT).

Handel etyczny oznacza, że sprzedawcy detaliczni i ich dostawcy biorą odpowiedzialność za poprawę warunków pracy ludzi, którzy wytwarzają sprzedawane przez nich towary. Audyt etyczności handlu na zgodność z Kodeksem podstawowym ETI sprawdzi, czy osiągnąłeś w tej kwestii sukces.

Firma SGS od dawna wyróżnia się zaangażowaniem w wykonywanie audytów zrównoważonego rozwoju pod kątem wymagań różnych kodeksów i przepisów. Nasza globalna sieć audytorów posiada doskonałe doświadczenie i lokalizacje, zatem bez trudu wykona audyt ETI w Twojej firmie.

Kodeks podstawowy ETI, bazujący na postanowieniach Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO) jest powszechnie uznawany za wzorcowy kodeks praktyk pracowniczych. Wszystkie firmy członkowskie oraz wielu innych sprzedawców detalicznych i marek przyjęło Kodeks podstawowy, a jego główne zasady wyznaczyło jako cele dla swoich dostawców.

Nasz audyt ETI sprawdzi, czy twoi dostawcy spełniają dziewięć zasad Kodeksu podstawowego ETI:

  1. Swoboda zatrudnienia
  2. Przestrzeganie swobody zrzeszania się oraz prawo do sporów zbiorowych
  3. Bezpieczne i higieniczne warunki pracy
  4. Zakaz korzystania z pracy dzieci
  5. Godziwe płace
  6. Godziwe godziny pracy
  7. Brak dyskryminacji
  8. Zapewnienie regularnego zatrudnienia
  9. Zakaz złego i niehumanitarnego traktowania

Sojusz ETI zrzesza obecnie 60 członków korporacyjnych, a także związki zawodowe i inne organizacje. W 2010 r. działania na rzecz etycznego handlu ETI pomogły 9,4 milionom pracowników na całym świecie.

Dowiedz się, w jaki sposób audyt Inicjatywy Etycznego Handlu wykonany przez SGS może pomóc Tobie i Twoim dostawcom w zachowaniu zgodności z wymaganiami etycznego handlu i poprawić warunki pracy.