Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Przedsiębiorstwa, które chcą sprzedawać wyroby medyczne na Tajwanie, muszą spełnić wymagania tajwańskich przepisów dotyczących wyrobów medycznych.

SGS jest jedną z niewielu organizacji działających w ramach tajwańskiego programu Technical Co-operation Program (TCP), co umożliwia nam certyfikowanie systemów jakości na rynek tajwański. Nasza wiedza może pomóc naszym klientom uzyskać certyfikację w najprostszy i najbardziej ekonomiczny sposób. W myśl przepisów tajwańskich działający na Tajwanie autoryzowany przedstawiciel producenta musi uzyskać licencję na obrót wyrobami medycznymi. Natomiast producent eksportujący wyroby musi udostępnić dystrybutorowi i Ministerstwu Zdrowia rozległą dokumentację dotyczącą jakości. Zwolnione z tego obowiązku są tylko podmioty korzystające z naszego programu TCP.

Z SGS jako partnerem w zakresie certyfikacji nasi klienci mogą łączyć oceny i standardy certyfikacji w celu ograniczenia procedur formalnych oraz czasu potrzebnego do uzyskania aprobaty. Dla producentów, którzy chcą wejść na rynek tajwański, bardzo korzystne będzie posiadanie znaku CE certyfikowanego przez SGS oraz wystawionego przez SGS certyfikatu ISO 13485:2003 z akredytacją UKAS.

W przypadku producentów z siedzibą w Europie możemy wesprzeć ich raport ISO 13485 specjalnym dokumentem tajwańskiego programu TCP potwierdzającym zgodność z tajwańskimi przepisami dotyczącymi wyrobów medycznych. Dzięki temu nasi klienci nie muszą składać żadnych dodatkowych raportów dotyczących jakości.

Dla producentów z siedzibą w USA i w innych regionach możemy wystawić dokument zawierający szczegóły certyfikowanych produktów, co ograniczy dalsze formalności.

Przeprowadzona przez SGS certyfikacja zgodności z tajwańskimi przepisami dotyczącymi wyrobów medycznych wspiera wejście przedsiębiorstwa na tajwański rynek wyrobów medycznych.