Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Konsultacje CPSIA i badania prowadzone przez strony trzecie oferowane przez SGS mają odciążyć klientów z obowiązku śledzenia przepisów w zakresie CPSIA oraz przygotować skuteczny proces certyfikacji i testowania.

Firmy mogą mieć trudności w precyzyjnym zrozumieniu wymogów CPSIA odnośnie do ich produktów. Chociaż większość produktów wymagać będzie jedynie autocertyfikacji w formie certyfikatu ogólnej zgodności CPSIA (GCC), to wymaga on potwierdzenia, że produkt spełnia wszystkie dotyczące go zasady bezpieczeństwa, co może być bardzo pracochłonne. GCC jest prawnie wiążącym dokumentem, a kary za brak zgodności są bardzo dotkliwe. Ze względu na to, że odpowiedzialność za przygotowanie GCC spada na producentów i importerów, możesz mieć problemy z ustaleniem, czy produkty lub ich elementy wyprodukowane w innych regionach geograficznych spełniają normy CPSIA. Zatem niezwykle ważne jest, aby Twoja firma uzyskała odpowiednią pomoc i dowiedziała się, jakie konkretne wymagania dotyczą Twoich produktów.

W przypadku produktów dla dzieci badania CPSIA prowadzone przez strony trzecie są obowiązkowe; dotyczy ich także wiele innych wymagań mających chronić konsumentów przed szkodliwym działaniem produktów. Pracownicy firm często nie wiedzą, kiedy i w jaki sposób uzyskać certyfikację CPSIA dla produktów takich, jak zabawki, toteż zaufany partner, jak firma SGS może być bardzo pomocny.

Doradztwo w zakresie CPSIA

Nasi konsultanci posiadają dogłębną znajomość przepisów CPSIA i ich zastosowania oraz zdobyli doświadczenie w wielu firmach ustalając, jakie wymogi muszą spełnić. Nasze usługi obejmują:

  • Wytyczne odnośnie do zakresu zastosowania przepisów CPSIA do Twoich produktów oraz wymogów, jakie musisz spełniać (czy produkt wymaga obowiązkowych badań, itp.).
  • Pomoc w tworzeniu programu certyfikacyjnego i przygotowaniu GCC. 
  • Audyty zakładów krajowych i zagranicznych na zgodność z odnośnymi przepisami.
  • Niezależne badania CPSIA prowadzone przez strony trzecie w laboratorium akredytowanym przez CPS, tam gdzie jest to konieczne.

Badania prowadzone przez strony trzecie

Firma SGS przyjmuje pełną odpowiedzialność za badania prowadzone przez strony trzecie: obowiązkowe dla produktów dziecięcych oraz pomocnicze w zakresie GCC dla ogólnych produktów konsumenckich.

Nasze laboratoria akredytowane przez CPSIA realizują program badań służących potwierdzeniu bezpieczeństwa i niezawodności Twojego produktu oraz zgodności z kryteriami określonymi w przepisach CPSIA. Możemy wykonać badania surowców, półproduktów lub produktów końcowych oraz zapewnić konsultacje, dzięki którym klienci zaufają Twoim produktom, a Ty unikniesz możliwych kar finansowych i kontrowersyjnych zwrotów produktów.

Firma SGS, jako akredytowany dostawca usług pomagający klientom w uzyskaniu certyfikacji CPSIA i światowy lider w zakresie badań produktów i zgodności z przepisami może zaoferować perfekcyjne rozwiązanie Twoich problemów z CPSIA.