Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Ponad 130 lat doświadczenia pozwala firmie SGS zaoferować klientom na całym świecie najszerszy zakres badań produktów.

Nasza międzynarodowa sieć ośrodków badawczych, zatrudniająca wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, może ułatwić wprowadzanie produktów na rynek.

Oferowane przez SGS ekonomiczne usługi badań pozwalają ograniczyć ryzyko, skrócić czas wprowadzania produktu na rynek oraz zademonstrować jakość i bezpieczeństwo produktów. Nasze usługi w zakresie badań obejmują między innymi:

  • badania fizyczne i mechaniczne,
  • badania chemiczne (np. lotne związki organiczne (VOC),
  • badania materiałowe,
  • badania kontaktu z żywnością,
  • badania palności,
  • badania efektywności,
  • badania mikrobiologiczne,
  • badania bezpieczeństwa elektrycznego,
  • badania zgodności elektromagnetycznej (EMC),
  • badania bezpieczeństwa ekologicznego.

Firma SGS oferuje szeroką gamę usług badawczych zapewniających, że produkty dla dzieci są zgodne ze stosownymi normami i przepisami międzynarodowymi i krajowymi. Obecnie trwają prace nad opracowaniem lub aktualizacją wielu norm dotyczących produktów dla dzieci, wyniki których zostaną opublikowane w ciągu najbliższych pięciu lat. Szeroka wiedza specjalistyczna i doświadczenie w dziedzinie produktów dla dzieci i artykułów do pielęgnacji pozwala firmie SGS współpracować z personelem klienta i jego dostawcami w celu opracowania programu badań przystosowanego do potrzeb klienta.

Nasza sieć laboratoriów o zasięgu ogólnoświatowym przeprowadza badania zgodności z przepisami i normami dotyczącymi produktów dla dzieci (łącznie z francuskim dekretem dotyczącym dziecięcych artykułów pielęgnacyjnych, brytyjskimi przepisami dotyczącymi wózków dziecięcych oraz palności) a także, zgodności protokołami specjalnymi lub wewnętrznymi. Główne centra kompetencji badań znajdują się w Azji (Szanghaj, Guangzhou), w Europie (Francja, Zjednoczone Królestwo) oraz w Stanach Zjednoczonych.

Nasze badania przedwysyłkowe (PST) sprawdzają produkty pod kątem odchyłek powstałych w produkcji, a także ich zgodność z normami dla zabawek i specyfikacjami klienta, zanim zostaną wysłane. Jest to ostatni etap kontroli zanim produkty dla dzieci zostaną umieszczone na półkach sklepowych i kupione przez rodziców.

Korzystając z usług testowych firmy SGS masz dostęp do wiedzy specjalistycznej i doświadczenia, które zyskały nam reputację światowego lidera w dziedzinie badań produktów.