Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W ostatnich latach obszary prawne i dyrektywy energetyczne na całym świecie żądają, aby paliwa wykorzystywane przez pojazdy transportowe zawierały coraz większą ilość biopaliw.

W Wielkiej Brytanii zobowiązanie do stosowania odnawialnych paliw transportowych (RTFO) określa konkretny odsetek "paliw drogowych", które muszą pochodzić z odnawialnych źródeł energii. RTFO pomaga Wielkiej Brytanii zachować zgodność z dyrektywą Unii Europejskiej o energii odnawialnej, która określa docelowe ilości wykorzystania biopaliw w UE.

Dostawcy paliw transportowych ze źródeł kopalnych muszą składać roczne raporty RTFO w Agencji ds. Paliw Odnawialnych. "Zobowiązani dostawcy" ujęci w dyrektywie RTFO muszą również składać raporty dotyczące zrównoważenia i zawartości węgla w wykorzystywanych przez siebie biopaliwach.

SGS prowadzi weryfikację raportów dotyczących zrównoważonego wykorzystania biopaliw. Renomę zapewniły nam kompleksowe audyty weryfikujące zgodność z szeroką gamą norm oraz wysokie kwalifikacje rzeczoznawców, którzy pomagają przedsiębiorstwom w spełnieniu zobowiązań wynikających z RTFO.

Współpracując SGS w celu uzyskania weryfikacji RTFO, korzystasz z naszego bogatego doświadczenia w prowadzeniu audytów i weryfikacji. Pomagamy przedsiębiorstwom w zapewnieniu zgodności z brytyjskimi wymogami dotyczącymi biopaliw, co pozwala im wykazać się akceptacją dyrektywy oraz wykorzystać zalety zgodności. Już dziś kontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób SGS może pomóc Twojemu przedsiębiorstwu w spełnieniu wymogów RTFO.