Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W przypadku transportu drogowego lub kolejowego paliw hurtowych, materiału wsadowego i produktów przemysłu petrochemicznego, często właściwe określenie ilościowe przewożonego towaru stanowi spore wyzwanie.

Nawet nieznaczny błąd systemowy, jeżeli powtarza się wielokrotnie, może spowodować znaczące straty, nadmierne koszty związane z transportem i ubezpieczeniem oraz marnowanie środków na próby przeciwdziałania ubytkom, których w rzeczywistości nie ma. Jest więc bardzo ważne, żeby wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw mogli mieć zaufanie do pomiarów ilościowych.

To z kolei oznacza, że autocysterny do przewozu paliw i wagony kolejowe oraz ich dodatkowe wyposażenie, w tym wskaźniki poziomu, termometry, czy wagi pomostowe itd., wymagają profesjonalnego osprzętowania i kompetentnej obsługi. Technicy kalibracji w SGS świadczą szeroki zakres usług, odpowiadając na potrzeby przewoźników, operatorów transportu drogowego i kolejowego oraz handlowców.
 
Nasi specjaliści wykonują kalibrację urządzeń do transportu drogowego i kolejowego, stosując metody wzorcowania zgodne z normami API, IP, ISO oraz zaakceptowane przez krajowe organizacje normalizacyjne. Świadczymy również usługi dodatkowe, takie jak wymiana wskaźników poziomu, konwersja schematów z jednego systemu na drugi oraz ponowna kalibracja po naprawie lub aktualizacji.

Dlaczego SGS?

SGS jest pierwszym miejscem, do jakiego należy się zwrócić, aby otrzymać pełen wachlarz rozwiązań w zakresie przechowywania i transportu. 

Nasi doświadczeni i wysoko wykwalifikowani technicy kalibracji stosują najnowocześniejsze technologie. Wiele naszych laboratoriów posiada akredytację ISO 17020, dzięki czemu możesz mieć pewność, że oferowane przez nas usługi pomiarowe spełniają najwyższe światowe standardy. SGS dba o utrzymanie jakości i monitoruje swoje wysokie kwalifikacje biorąc udział zarówno w wewnętrznych, jak i organizowanych przez inne firmy programach kalibracyjnych, wewnętrznych i niezależnych audytach, a także przechodząc rygorystyczne szkolenia i posiadając potwierdzone kompetencje zgodne z odpowiednimi normami.

Jesteśmy też aktywnym członkiem wielu organizacji branżowych, organizacji normalizujących oraz technicznych grup roboczych, w tym ASTM, ISO, CEN, EI (Instytut Energii, dawniej Instytut Naftowy) oraz IFIA.

Dowiedz się, jak usługi SGS w zakresie kalibracji w transporcie drogowym i kolejowym mogą wspomóc Twoje działania.