Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W czasach globalnej dystrybucji towarów bezpieczeństwo jest najważniejsze — zarówno producenta, jak i konsumentów.

Wymagania dla bezpieczeństwa transportu samochodowego TAPA (TAPA Trucking Security Requirements — TAPA TSR) określają minimalne akceptowalne standardy bezpieczeństwa w łańcuchach dostaw, w których używany jest transport samochodowy, oraz powiązane operacje, w tym metody, które mają być używane w utrzymaniu tych standardów.

Wymagania TAPA TSR określają w zarysie procesy i specyfikację niezbędne do tego, aby dostawcy uzyskali zgodność dla swoich operacji w transporcie samochodowym. Opracowano je z myślą o bezpiecznym transporcie cennych towarów przez świat.

SGS posiada globalne zatwierdzenie stowarzyszenia Transport Asset Protection Association (TAPA) do przeprowadzania certyfikowanej oceny zgodności z Wymaganiami dla bezpieczeństwa transportu samochodowego. Nasza ocena certyfikacyjna TAPA obejmie audyt elementów bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie oraz pomoże zidentyfikować wszelkie istotne obszary we własnych standardach bezpieczeństwa towaru.

Certyfikat logistyczny TAPA, jako kluczowy element systemu zarządzania łańcuchem dostaw, zademonstruje zaangażowanie w zwiększanie poziomu bezpieczeństwa i doskonalenie jego elementów, a także w spełnienie wymagań klientów.

Jako czołowa jednostka weryfikacyjna i certyfikacyjna na świecie wykonujemy audyty w zakresie wszystkich globalnych i regionalnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa, w tym:

  • ISO 28000 (również z możliwością certyfikacji)
  • TAPA FSR (również z możliwością certyfikacji) 
  • CTPAT

Współpraca z SGS w celu uzyskania certyfikatu TAPA TSR prowadzi do usprawnienia procesów, rozwoju umiejętności personelu i bardziej zrównoważonych relacji z klientami, co skutkuje zyskowną przewagą konkurencyjną. Jesteśmy rynkowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa transportu i łańcucha dostaw — wystawiliśmy ponad 600 certyfikatów TAPA.

Popraw bezpieczeństwo łańcucha dostaw w swoim przedsiębiorstwie dzięki przeprowadzonej przez SGS certyfikacji w zakresie Wymagań dla bezpieczeństwa transportu samochodowego TAPA.