Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Kwestia zużycia energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem wszystkich sektorów, nie tylko ze względu na jej bezpośredni wpływ na koszty produkcji, lecz także na równie duży wpływ na ochronę środowiska.

Poprawa zużycia energii w Twojej organizacji może potencjalnie przynieść znaczne korzyści biznesowe. Z tego względu firma SGS stworzyła usługi audytu energetycznego, które pomogą Ci w znalezieniu najlepszych informacji na temat możliwości poprawy w tej kwestii. Usługi z zakresu audytów energetycznych stanowią istotną część naszych dedykowanych usług badania wydajności energetycznej i pierwszy etap do stworzenia kompleksowej strategii zarządzania energią dla Twojej firmy.

Dzięki wykonanemu przez nas audytowi poznasz dokładnie zużycie energii w budynkach i zakładach Twojej firmy. Spostrzeżenia ilościowe mogą stanowić istotne wytyczne praktyczne odnośnie do:

  • Ciągłe doskonalenie wydajności produkcyjnej
  • Ustalenie możliwości cięcia kosztów w zakresie wydajności energetycznej

Na początku wykonujemy szczegółowy audyt z zestawieniem zużycia energii w firmie, w celu ustalenia, w których budynkach i zakładach racjonalizacja profili energetycznych jest szczególnie potrzebna. Wykonujemy także pomiary terenowe w celu określenia ilościowego istotnych parametrów operacyjnych. Po określeniu profilu zużycia energii można wskazać potencjalne możliwości oszczędności energii. Na podstawie wyników audytu energetycznego można przygotować i zaplanować strategię zarządzania energią oraz konkretne programy redukcji zużycia energii.

Świadczone przez nas usługi w zakresie audytu energetycznego mają szereg dodatkowych korzyści. Wyniki audytu energetycznego mogą stanowić dużą pomoc dla kierownictwa firmy przy podejmowaniu decyzji handlowych. Dzięki nim możesz zdobyć trwałą renomę wśród klientów. Prędzej czy później zostaną przyjęte przepisy lub ustawy dotyczące wydajności energetycznej, zatem wcześniejsze przygotowanie się do tego, zwiększy konkurencyjność Twojej firmy.

Wiele firm w różnych branżach skorzystało już na poprawie wydajności energetycznej i produkcyjnej dzięki naszym usługom audytu energetycznego. Jako światowy lider w zakresie kontroli, weryfikacji, badania i certyfikacji oferujemy Ci sieć ponad 1 000 biur i laboratoriów na całym świecie. Żadna firma nie spełni Twoich potrzeb w zakresie rozwiązań dopasowanych do potrzeb wydajności energetycznej Twojej firmy lepiej niż SGS.