Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

O wydarzeniu

25 września 2015 w Zielonej Górze odbędzie się konferencja dotycząca standardów mierzenia, raportowania i komunikacji w obszarze zaangażowania społecznego oraz współpracy partnerskiej biznesu z NGOs.

Rozpoczęcie

25 wrz 2015, 10:00

Zakończenie

25 wrz 2015, 14:00

Lokalizacja wydarzenia

Polska

jpg

25 września 2015 w Zielonej Górze odbędzie się Konferencja MODEL LBG w praktyce. Działania społeczne – korzyści dla firmy, efekty dla społeczeństwa, dotycząca standardów mierzenia, raportowania i komunikacji w obszarze zaangażowania społecznego oraz współpracy partnerskiej biznesu z NGOs. Tematem przewodnim wydarzenia będzie prezentacja Modelu LBG jako narzędzia wspierającego mierzenie efektywności działań społecznych firm.

Konferencja będzie podsumowaniem projektu wspierającego rozwój współpracy partnerskiej Biznes – NGO w wymiarze lokalnym, którego pomysłodawcą i realizatorem jest zielonogórska Fundacja CSR Profit. Celem konferencji jest przybliżenie uczestnikom zagadnień związanych ze strategicznym zaangażowaniem i wpływem społecznym firm, a także prezentacja trendów i dobrych praktyk w tym obszarze w oparciu o MODEL LBG. Partnerem Merytorycznym konferencji jest firma doradcza SGS Polska i Sieć LBG Polska.

Model London Benchmarking Group (LBG) jest to metodyka zarządzania i mierzenia efektywności zaangażowania społecznego firm. Od ponad 19 lat jest ona stosowana przez setki firm na świecie.

SGS Polska, jako koordynator zarządzający siecią LBG w Polsce, przedstawi praktyczne zastosowanie modelu jako systemowego podejścia do mierzenia i raportowania efektywności zaangażowania społecznego w firmie, szczególnie w kontekście osiąganych korzyści biznesowych z działań społecznych:

  • Jak zarządzać zaangażowaniem społecznym na poziomie strategicznym?
  • W jaki sposób zaangażowanie w rozwój wspólnoty lokalnej przekłada się na rozwój firmy?
  • Jak mierzyć wpływ i skuteczność działań społecznych?

Istotnym punktem wydarzenia będzie warsztat dla uczestników pt. Dopasowanie Programów Społecznych do Profilu Działalności Przedsiębiorstwa, poprowadzony przez ekspertki z SGS Polska.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną także rezultaty projektu Fundacji oraz regionalna platforma współpracy międzysektorowej – www.PartnerstwaLokalne.pl. Więcej informacji w AGENDZIE na stronie Fundacji.

Do uczestnictwa w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych i instytucji społecznych, a także osoby zainteresowane tematyką społecznej odpowiedzialności biznesu.

Udział w wydarzeniu jest Bezpłatny. Liczba miejsc jest Ograniczona.

Miejsce: OPZL, Zielona Góra, ul. Reja 6, Sala konferencyjna – II piętro
Termin: 25 września 2015, godz. 10:00 – 14:00

Konferencja ma charakter zamknięty. Zgłoszenia należy przesyłać do 22.09.2015 bezpośrednio na adres: marta@csrprofit.com lub za pomocą formularza internetowego: REJESTRACJA

Patronat medialny nad konferencją obejmują: CR Navigator, Regionalny Portal Gospodarczy Biznes Lubuski, PartnerstwaLokalne.pl.