Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

O wydarzeniu

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia z naszego nowego cyklu dla branż technicznych. Tym razem poruszymy temat związany z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE. Doświadczony inspektor rozwieje wiele wątpliwości związanych z tym zagadnieniem, a w szczególności, co powinno znaleźć się w dokumentacji wyrobu w celu nadania znaku CE.

Rozpoczęcie

09 cze 2021, 11:00

Zakończenie

09 cze 2021, 12:30

Lokalizacja wydarzenia

Online

SGS Polska zaprasza na serię darmowych szkoleń organizowanych przez Dział Usług dla Przemysłu. Będziemy poruszać tematy związane ze spawalnictwem, dyrektywą maszynową, rozporządzeniem o wyrobach budowlanych, wymaganiami dla producentów spawanych pojazdów szynowych i ich części.

Podczas drugiego bezpłatnego szkolenia z naszego cyklu, poruszymy temat związany z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE. Nasz inspektor poruszy zagadnienie, które rozwieje wiele wątpliwości, a mianowicie, co powinno znaleźć się w dokumentacji  wyrobu w celu nadania znaku CE.  

Program spotkania

1. Zarys historyczny i implementacja
2. Zakres zastosowania dyrektywy
3. Podstawowe definicje
4. Wprowadzenie do obrotu i oddanie do użytku maszyny
5. Procedury oceny zgodności
6. Dokumentacja techniczna maszyny
7. Model realizacji usługi

Dlaczego ten temat jest ważny?

Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE nakłada na producenta obowiązek poddania maszyny badaniom i ocenie zgodności, która prowadzi do nadania znaku CE. Proces działania jednostki notyfikowanej dzieli się na etap analizy, badań i wniosków. SGS wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, wskaże podczas szkolenia konkretne dokumenty, dzięki którym będziesz mógł przeprowadzic ten proces.  

Prowadzący

 

Mirosław Sroka - Manager ds. Rozwoju Usług SGS Polska, z doświadczeniem szkoleniowym dla branży maszynowej. Posiada wykształcenie wyższe inżynierskie. Pracował m.in. w sektorze stalowym, maszynowym i certyfikacyjnym.

 

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu: pl.industrial-szkolenia@sgs.com