Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

O wydarzeniu

SGS Polska serdecznie zaprasza na bezpłatne spotkanie on-line, którego tematem będzie ślad węglowy z uwzględnieniem aktualnych przepisów oraz norm w tym zakresie.

Rozpoczęcie

29 wrz 2022, 10:00

Zakończenie

29 wrz 2022, 12:30

Lokalizacja wydarzenia

Online

A pond in the shape of a co2 symbol located in a lush forest

Podczas spotkania, nasz ekspert Wojciech Piskorski przekaże słuchaczom najważniejsze informacje potrzebne do ustalenia potrzeb organizacji dotyczących liczenia i raportowania śladu węglowego oraz podzieli się dobrymi praktykami i wskazówkami w tym temacie.

O doświadczeniach i wyzwaniach związanych z liczeniem śladu węglowego oraz raportowaniem pozafinansowym opowie nasz gość specjalny – Pan Mario Zamarripa, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju ERGO Hestia.

Cel spotkania

Celem spotkania jest zapoznanie słuchaczy z tematem śladu węglowego (organizacji/ produktu), w tym wymaganiami dotyczącymi szacowania i weryfikacji śladu węglowego oraz pomoc im w określeniu i zrozumieniu potrzeb ich organizacji w tym zakresie.

Program

  • Powitanie i kilka słów o SGS
  • Czym są ślad środowiskowy i ślad węglowy
  • Komu potrzebne jest obliczanie i raportowanie śladu węglowego organizacji/ produktu
  • Kontekst – raportowanie pozafinansowe, zrównoważony rozwój, zielony ład, neutralność węglowa itp.
  • Unia Europejska oraz międzynarodowe normy i wymagania dotyczące raportowania
  • Jak zdefiniować własne potrzeby w zakresie obliczania i raportowania śladu węglowego
  • Doświadczenia ERGO Hestia w obliczaniu i weryfikacji śladu węglowego
  • Od czego zacząć, czego się spodziewać i jak to zrobić zgodnie z wymaganiami
  • Q&A

Kontekst

Organizacje znajdują się pod rosnącą presją, aby przeciwdziałać zmianom klimatu, od wewnętrznego przywództwa i pracowników po zewnętrznych interesariuszy, takich jak inwestorzy, decydenci, regulatorzy, klienci i konsumenci. W zależności od wewnętrznych kompetencji organizacji oraz jej zrozumienia wymagań zewnętrznych może to powodować wiele wyzwań.

Ważne jest, aby dobrze zrozumieć kwestie klimatyczne związane z organizacją, istniejące wymagania i standardy, a także kroki potrzebne do skutecznego zarządzania najważniejszymi problemami związanymi ze śladem węglowym. Firmy, które to zrobią, mogą nie tylko zmniejszyć ryzyko związane z brakiem działania, ale także wykorzystać możliwości, jakie dają nowe informacje i spostrzeżenia mierzące ślad węglowy.

Docelowi odbiorcy:

Organizacje każdej wielkości i z każdej branży, które z różnych powodów stanęły przed potrzebą przedstawienia informacji o śladzie węglowym produktu / organizacji, informacji o śladzie środowiskowym, deklaracji środowiskowych produktów (EPD), analiz cyklu życia produktów (LCA).

Język: Polski

Koszty udziału: Brak opłat

Nie możesz uczestniczyć w webinarze? Zarejestruj się teraz, a po zakończeniu sesji na żywo otrzymasz dostęp do bezpłatnego nagrania. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt: pl.certyfikacja@sgs.com

Prelegenci

Wojciech Piskorskimgr inż. Wojciech Piskorski – Audytor, weryfikator, konsultant, trener

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie audytorskie. Poprzez kolejne szczeble wtajemniczenia zdobył kompetencje audytora i audytora wiodącego systemów zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001.

Doświadczony szkoleniowiec m.in. w zakresie systemów zarządzania. Autor wielu artykułów w prasie, prelegent na licznych konferencjach poświęconych rynkowi CO2 i weryfikacji raportów rocznych. Twórca prostych i skutecznych narzędzi do analizy ryzyka w procesie monitorowania emisji.

W swojej karierze zawodowej zajmował się weryfikacją wszystkich rodzajów działalności i systemów pomiarowych oraz poborem prób w ramach EU ETS dla wielu instalacji. Uczestniczył w pracach nad weryfikacją, analizami w zakresie monitorowania, obliczania emisji, optymalizacji procesu zbierania danych, audytów energetycznych, obliczania śladu węglowego, zarządzania emisjami itp. dla wielu podmiotów. Był autorem i współautorem obliczeń śladu węglowego, w zakresie CFP i CFO między innymi dla KGHM, Grupa Azoty czy PKP Intercity.

Utworzył i przewodzi zespołowi ekspertów świadczących kompleksowe usługi w zakresie analiz cyklu życia (LCA), ocen śladu środowiskowego oraz opracowywania deklaracji środowiskowych produktów EPD.

Wyróżniony nagrodą Sustainability Solution Provider w 2019 roku.

 

Mario ZamarripaMario Zamarripa – Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w ERGO Hestia

Absolwent Wydziału Inżynierskiego (Inżynier Przemysłowy i systemów zarządzania) w Instituto Tecnologico y de Estudios Superiores de Monterrey Campus Monterrey, Monterrey Meksyk (1994 r.). Od ponad 27 lat związany z ubezpieczeniami. W latach 1995-1998 pracował w firmie ubezpieczeniowej ABA Seguros w Meksyku gdzie był m.in. odpowiedzialny za Reasekurację. W 1997 ukończył roczny program szkoleniowy w Munich Re.

Do ERGO Hestii dołączył w 1998 roku i pracował w Biurze Reasekuracji. W 1999 roku objął stanowisko Dyrektora Spółki Hestia Kontakt (Centrum Obsługi Klienta), a następnie w 2004 roku został Dyrektorem Biura Sprzedaży spółek ubezpieczeń majątkowych i życiowych ERGO Hestii. W latach 2006-2007 rozwinął sprzedaż w obszarze ubezpieczeń na życie dla klientów indywidualnych, a następnie w latach 2007-2015 rozwinął projekt sprzedaży bezpośredniej (łącznie z wdrożeniem marki You Can Drive). W tym czasie prowadził także projekt ubezpieczeń zdrowotnych.

Od 2016 roku, jako Dyrektor odpowiedzialny za Zrównoważony Rozwój, realizuje Strategię Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia. Odpowiada za projekty w zakresie CSR i Odpowiedzialnego biznesu, w tym politykę środowiskową i klimatyczną firmy oraz system zarządzania środowiskowego.