Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

O wydarzeniu

Zapraszamy na spotkanie związane z nowelizacją normy PN-EN ISO 9712 i wprowadzeniem nowej usługi SGS: certyfikacji personelu badań nieniszczących według wspomnianej normy. Podczas spotkania omówimy główne zmiany związane ze szkoleniami i certyfikacją personelu badań nieniszących (NDT). Odpowiemy też na pytania, jak te zmiany wpłyną na rynek usług badań nieniszczących.

Rozpoczęcie

28 mar 2023, 11:00

Zakończenie

28 mar 2023, 12:00

Lokalizacja wydarzenia

Online

CEL SZKOLENIA 

2 sierpnia 2022 roku przez Prezesa PKN została zatwierdzona nowa wersja normy EN ISO 9712 (EN ISO 9712:2022-09) dotycząca kwalifikacji i certyfikacji personelu badań nieniszczących. Niniejsza norma zastąpiła PN-EN 9712:2012. Podczas spotkania przedstawimy najważniejsze zmiany dotyczące szkolenia i certyfikacji badań NDT, które zostały wprowadzone przez nowelizację. Odpowiemy też na pytania, jak zmiany wpłyną na rynek usług badań nieniszczących.

Celem spotkania jest przedstawienia głównych założeń nowelizacji normy PN-EN ISO 9712 dotyczącej szkoleń i certyfikacji personelu badań nieniszczących. Nowe wymagania w tym zakresie stawiają liczne wyzwania zarówno przed organizatorami szkoleń, jak i kursantami.

PROGRAM

1. Od kiedy obowiązuje nowa wersja normy?
2. Szkolenie – nowy czas trwania i program
3. Egzamin – zmiany i nowe wymagania
4. Odnowienie certyfikatu i recertfikacja
5. Wpływ nowelizacji normy PN-EN 9712 na rynek usług badań nieniszczących
6. Q&A

PRELEGENCI

 

Leszek Grolik

Leszek Grolik

Kierownik działu certyfikacji personelu badań nieniszczących (NDT) w SGS Polska. Przez lata zdobywał doświadczenie pracując w firmach energetycznych i produkcyjnych jako inżynier spawalnik. Zajmuje się wdrażaniem systemów zarządzania jakością zgodnych z normami PN-EN 1090-1/2 oraz PN-EN ISO 3834. W swojej karierze zawodowej ukończył wiele kursów potwierdzających jego wiedzę w zakresie badań nieniszczących (NDT). Przez ostatnie lata pracował jako trener metod badań nieniszczących. Prowadził wykłady na kursach IWI z zakresu NDT. W tej chwili jest naszym wiodącym ekspertem w zakresie certyfikacji personelu NDT.

 

 

Łukasz Piątek IND

Łukasz Piątek

Konsultant techniczny SGS Polska. Od ponad 10 lat związany z branżą spawalnictwa. Przez lata pracował jako główny spawalnik w dużych i małych firmach na terenie całej Polski. Jest inspektorem wiodącym Zakładowej Kontroli Produkcji wg EN 1090 i audytorem wiodącym systemu EN ISO 3834, a także współzałożycielem i prezesem zarządu Nova Investa. To trener z wieloletnim doświadczeniem w branży spawalniczej. Założyciel Akademii Nova Cert – projektu, w którym edukuje na temat normalizacji i zarzadzania jakością dla inżynierów spawalników.

 

Jesteś zainteresowany szkoleniami i certyfikacją personelu badań NDT? Napisz do nas!