Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Białka komórek gospodarza to największe zanieczyszczenia białkowe w biofarmaceutykach uzyskanych w wyniku zastosowania technologii rekombinacji DNA. Wymagają one zastosowania procesów wykrywania białek, aby zminimalizować ich zawartość w końcowym produkcie. Są one także często immunogenne i niosą ryzyko zarówno dla skuteczności leku, jak i bezpieczeństwa pacjentów. Także poziomy DNA w komórce gospodarza stanowią zanieczyszczenie, dlatego organy nadzorcze, np. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), UE i FDA określiły poziomy maksymalne uznawane za bezpieczne w produktach.

Oferowana przez SGS usługa badania czystości komórki ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa produktów. Te badania, prowadzone przez ekspertów w jednym z naszych doskonale wyposażonych laboratoriów na świecie, pomagają przedstawić poziom bezpieczeństwa produktów przez wykazanie, że czystość komórek gospodarza mieści się w dozwolonym zakresie.

SGS udostępnia odpowiednio czułe metody badań umożliwiające wykrycie zanieczyszczeń z komórek gospodarza oraz ma możliwość opracowania specyficznych testów białek z komórek gospodarzy dla danej linii komórkowej. Zakres naszych badań:

  • analizy białek z komórek gospodarzy — ELISA, ILA (Immunoligand Assay), SDS-PAGE i immunoblotting;
  • analizy DNA z komórek gospodarzy — ilościowe PCR i hybrydyzacja typu dot-blot;
  • produkcja przeciwciał przeciwko komórkom typu null — immunizacja.

SGS to jedno z największych na świecie przedsiębiorstw świadczących usługi w zakresie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Ponadto nieustannie doskonalimy nasze usługi analityczne, aby pozostawały najlepszymi w swojej klasie. Zlecając nam swoje działania w zakresie badania zanieczyszczeń komórek gospodarza, nasi klienci decydują się zaufać sprawdzonej organizacji badań kontraktowych, która już współpracuje z najważniejszymi podmiotami w branży nauk biologicznych.