Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

SGS jest czołowym dostawcą usług w zakresie testów wody laboratoryjnej i walidacji systemów oczyszczania wody do celów farmaceutycznych.

Jeśli zakłady produkcyjne klienta znajdują się w pobliżu jednego z laboratoriów pionu usług SGS w zakresie nauk biologicznych, nasi technicy mogą pobrać próbki do badania. W przeciwnym razie personel klienta może pobrać próbki i przesłać je do laboratorium SGS w celu analizy. Możemy dostarczyć pojemniki do pobrania próbek wody.

Próbki zostaną wpisane do harmonogramu badań mikrobiologicznych jeszcze tego samego dnia, w którym je otrzymamy. Badanie na obecność endotoksyn bakteryjnych i analiza chemiczna zostanie wykonana w ciągu pięciu dni roboczych. Prosimy o kontakt z lokalnym laboratorium należącym do naszej sieci w celu omówienia wymagań dotyczących walidacji systemu wody oczyszczonej.

Wszystkie systemy oczyszczania wody muszą być okresowo monitorowane w celu kontroli jakości wytwarzanej wody. Systemy oczyszczania wody mogą potencjalnie stanowić duże skupiska bakterii, a wszelkie problemy z biologiczną lub chemiczną czystością wody mogą negatywnie odbijać się na jakości produktów końcowych. W ramach naszych usług walidacji systemów oczyszczania wody możemy przeprowadzić następujące monografie wody w imieniu klienta:

Badanie monografii wody wykonane zgodnie z farmakopeą USA/europejską/japońską

  • wyznaczanie łącznej zawartości węgla organicznego (TOC);
  • przewodność;
  • oznaczanie endotoksyn bakteryjnych (LAL);
  • analizy cząsteczek;
  • łączne skażenie mikrobiologiczne;
  • oznaczanie bakterii z grupy Coli.