Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Eksperci SGS doskonale wiedzą, że opakowanie lub kontener, w którym znajduje się produkt ma kluczowe znaczenie dla jego bezpieczeństwa i właściwości: niesolidny kontener lub taki, w którym może dojść do zanieczyszczenia produktu, stanowi zagrożenie dla zdrowia klientów i reputacji przedsiębiorstwa.

Świadczone przez SGS usługi badania opakowań i kontenerów obejmują szereg badań pozwalających stwierdzić, czy opakowanie jest odpowiednie do danego zastosowania i czy nie stanowi zagrożenia dla produktu.

Nasze badania opakowań i kontenerów opracowaliśmy z myślą o potrzebach klientów z branży farmaceutycznej, biofarmaceutycznej, wyrobów medycznych i branż pokrewnych. Ponieważ potrzeby w każdej z tych branż są odmienne, nasze usługi muszą być dość elastyczne, aby można było na ich podstawie opracowywać programy kompleksowego wsparcia lub doraźnej pomocy w momentach większego obciążenia. Wszystkie badania przeprowadzamy zgodnie z wymaganiami organów nadzorujących i lokalnej farmakopei.

Badania są prowadzone przez światowej klasy specjalistów w jednym z naszych nowoczesnych laboratoriów na całym świecie. Obejmują one badania surowców używanych w produkcji kontenerów, badania gotowych kontenerów oraz badania wzajemnego oddziaływania opakowania i zawartości, w tym badania „extractables and leachables”.

SGS od kilku dekad świadczy usługi badania opakowań i kontenerów w ramach wspierania działań klientów dotyczących kontroli jakości i oceny ryzyka. Nasi konsultanci są zawsze gotowi doradzić optymalny zestaw naszych usług w celu zapewnienia, że opakowanie nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa i jakości produktu.