Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

SGS PO RAZ KOLEJNY PATRONEM MERYTORYCZNYM FORUM TECHNOLOGII W ENERGETYCE

W dniach 16-17 października w Bełchatowie firma SGS Polska po raz trzeci uczestniczyła jako Partner Merytoryczny w Forum Technologii w Energetyce – Spalanie Biomasy organizowane przez Powermeetings.eu.

Przy okazji Forum, które odbywa się dwa razy do roku, spotykają się przedstawiciele najważniejszych w kraju firm reprezentujących producentów biomasy, konsumentów biomasy (elektrownie, elektrociepłownie – czyli szeroko rozumiana energetyka), operatorów logistycznych. SGS Polska, jak co roku objął tytuł Partnera Merytorycznego oraz Sponsora Forum.  

Prezentacje przedstawione pierwszego i drugiego dnia przez ekspertów SGS spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Anna Tarnawska, Dyrektor Branży Minerals oraz Jerzy Musik, Kierownik Techniczny Branży Minerals przedstawili projekt monitorowania gospodarki biomasowej pod kątem bilansu energetycznego oraz omówili na przykładach „na żywym organizmie” jak znaczący wpływ ma należyte wykonanie czynności inspekcyjnych przez kompetentnych inspektorów na zdecydowane zmniejszenie różnic parametrów jakościowych pomiędzy załadunkiem i wyładunkiem oraz/lub dostawą i podawaniem materiału do produkcji, co w rezultacie daje klientowi wymierne oszczędności w pieniądzu.

Ponadto nasi eksperci z Branży Certyfikacji i Audytu zaprezentowali rozwiązania jakie oferuje SGS w zakresie certyfikacji biomasy. Adam Sarnaszek, Dyrektor Branży oraz Agnieszka Kędziora – Urbanowicz, Kierownik ds. Rozwoju poprowadzili w pierwszym dniu panel dotyczący Systemu Weryfikacji Pochodzenia Biomasy na Cele Energetyczne oraz Certyfikacji systemu opartego na zasadach należytej staranności (SNS), a drugiego dnia przedstawili rozwiązania w zakresie uwierzytelniania biomasy „Agro” pochodzącej z plantacji energetycznych.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej na temat usług SGS w branży Energetyki.