Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Provident, lider polskiego rynku pożyczkowego stawia na jakość obsługi klienta. Firma została wyróżniona, przez SGS Polska, certyfikatem zgodności z europejską normą jakości zarządzania dla Customer Contact Center.

Zdalne kanały kontaktu, np. telefon, internet, sms, mail, czy list to wygodne i najczęściej pierwsze formy kontaktu Klienta z firmą. Właściwa organizacja pracy oraz rzetelna wiedza wszystkich pracowników to ważne elementy w budowaniu wizerunku firmy oraz w podnoszeniu jakości świadczonych usług. Dlatego też Provident stawia na zasoby w obsłudze Klienta. Chcąc ulepszać swoją ofertę, firma wdrożyła zróżnicowane i dostosowane do potrzeb Klientów zdalne kanały obsługi zarówno  sprzedażowej, jak i posprzedażowej. Pierwszy dedykowany jest Klientom, którzy jeszcze nie korzystali z usług firmy i są zainteresowani jej produktami, drugi zaś przeznaczona jest dla Klientów aktywnych. Tu Konsultanci pomagają Klientom w kwestiach kolejnych pożyczek, szczegółów zawartych umów, spłaty pożyczek, zmianie danych osobowych oraz reklamacjach.

Najbardziej zależy nam na tym, aby Klient był zadowolony z naszych produktów oraz usług. Zanim złożymy mu jakąkolwiek propozycję współpracy, dokładnie analizujemy jego faktyczne potrzeby i możliwości. Dlatego zapewniamy możliwość kontaktu z Provident za pomocą kilku niezależnych kanałów. Swoje uwagi lub zapytania o ofertę pożyczki można zgłaszać za pośrednictwem doradców, infolinii, albo po prostu pisząc do nas maila lub tradycyjny list. Cieszy nas, że efekty tych działań zostały potwierdzone Certyfikatem Jakości – mówi  Martyna Adamczyk, Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta.

Rozwijamy się z myślą o Kliencie

Provident, posługując się nowoczesnymi narzędziami, spełnił określone w normie EN 15838 wymogi i został wyróżniony europejskim certyfikatem jakości. Wyznacza on konkretne standardy w zakresie jakości usług świadczonych przez Contact Center oraz ustanawia skuteczny system zarządzania.

Według badania „Lojalność i satysfakcja Klientów Provident”, zrealizowanego w 2013 r. przez Millward Brown, obsługa telefoniczna firmy cieszy się ogromnym uznaniem wśród prawie 95% Klientów. Wysokie oceny dotyczą zarówno postaw pracowników (uprzejmość, chęć pomocy, kompetencja), jak i łatwości kontaktu.

Zawsze robi na mnie wrażenie sposób, w jaki, przy odpowiednim zaangażowaniu kierownictwa i rozumieniu logiki standardu, można przekuć jego wymagania na konkretne i przyjazne dla Klienta rozwiązania. Tak stało się również w przypadku Provident, gdzie np. proces monitorowania płatności jest prowadzony w sposób bardzo otwarty i pozytywny dla Klientów, z pełnym poszanowaniem ich prywatności – podsumowuje Krzysztof Gawecki  Auditor Wiodący SGS Polska.

Norma EN 15838 została opracowana przez European Confederation of Contact Centre Organisations na zlecenie Komisji Europejskiej.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie obsługuje klientów w 8 krajach: Polsce, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Meksyku, Rumunii, na Litwie i w Bułgarii.

W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład International Personal Finance. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek z opcją obsługi w domu. Provident udziela również finansowania mikroprzedsiębiorcom.