Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Laboratoria z branży Oil & Gas mają w tym roku wyjątkową okazję do spotkania – Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną, organizowaną przez Sekcję PETROL-GAZ Klubu Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB oraz SGS Polska. Przedstawiciele przemysłu petrochemicznego będą wspólnie szukać innowacyjnych rozwiązań w zakresie uzyskiwania najlepszej jakości paliw i produktów naftowych. Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Diament Arsenal Palace w Katowicach w dniach 14-16 września 2015.

Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna to 14. edycja Forum Sekcji PETROL-GAZ Klubu POLLAB, które corocznie gromadzi czołowe firmy przemysłu rafineryjnego. Warto podkreślić, że w tym roku ranga wydarzenia wzrosła, ponieważ głównym partnerem jest Institute of Interlaboratory Studies (iis) – jednostka naukowa, prowadząca badania międzylaboratoryjne na całym świecie. Prelegenci konferencji podczas pięciu sesji poruszą tematykę badań biegłości, biopaliw, analityki naftowej, starzenia się paliw oraz wiele innych zagadnień, które nawiązują do aktualnych wyzwań branży petrochemicznej. Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna w Katowicach to miejsce, gdzie doświadczenie laboratoriów łączy się z wiedzą specjalistów, nakreślając kierunek rozwoju technologii i wskazując potencjalne pola inwestycji.

- Już w trzydziestu ośmiu polskich laboratoriach udało się wprowadzić nasz autorski program związany z algorytmem round robin. Jesteśmy bardzo zainteresowani polską branżą O&G, dlatego liczymy, że uda nam się zachęcić więcej jednostek do udziału w programie. Zdecydowanie warto inwestować w polską branżę O&G i spodziewamy się wielu inwestorów podczas konferencji. – powiedział Rob Visser, przedstawiciel iis podczas wydarzenia, a zarazem jeden z prelegentów.

Konferencja to także wspaniała okazja do networkingu. W wydarzeniu wezmą udział reprezentanci m.in. Polskiej Akademii Nauk, LOTOS Lab Sp. z o.o., Orlen Laboratorium oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych. Możliwość rozwoju sieci branżowych kontaktów pojawi się między prelekcjami  m.in. podczas kolacji w Warowni Pszczyńskich Rycerzy oraz wspólnego zwiedzania Browarium Tyskie.

Wiadomo już, że Platynowym Sponsorem wydarzenia jest firma Analytik Jena. Złotymi Sponsorami konferencji są następujące firmy: Air Products, Anton Paar, Inkom Instruments, PANalytical, Tusnovics Instruments. Sponsorzy Srebrni: Andy, IKA POL, LGC, Metrohm Polska oraz Normalab. Do grona partnerów dołączyły również czterogwiazdkowe hotele, które zapewniają atrakcyjną nagrodę w konkursie organizowanym podczas konferencji – weekendowy pobyt dla dwojga. Zwycięzcy pojadą do Hotelu Admirał w Gdańsku, Hotelu Chopin pod Warszawą lub do Krakowa, do Hotelu Galaxy.

Patroni Medialni: Laboratorium. Przegląd Ogólnopolski; Dziennik Zachodni; Rynek Inwestycji.