Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W dniach 02-04 października 2015, w hali EXPO Łódź przy al. Politechniki 4 odbyły się VIII międzynarodowe targi żywności ekologicznej i regionalnej Natura Food.

Targi NATURA FOOD to najważniejsze targi żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce, które objęte są honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Profil targów kierowany jest głównie do:

  • dystrybutorów i hurtowników żywności ekologicznej, rolników,
  • producentów i przetwórców i producentów ekożywności i produktów regionalnych,
  • ekoprzedsiębiorców, uczestników rynku produktów organicznych.

Po za uczestnikami rynku żywności ekologicznej, wśród zwiedzających dużą cześć stanowili również konsumenci poszukujący produktów wytworzonych w sposób naturalny, bez stosowania chemii rolnej, dodatków syntetycznych oraz produkowanej bez wyrządzania szkody dla środowiska

W ramach targów każdy zwiedzający po za możliwością zapoznania się z profilami wystawców, miał również okazję uczestniczyć w wykładach dotyczących sposobu odżywiania, jakości żywności, problematyki rolnictwa ekologicznego, niejednokrotnie prowadzonych przez międzynarodowych ekspertów.

W tym roku, wśród wystawców nie zabrało również firmy SGS Polska Sp. z o.o., która  prezentowała usługę certyfikacji w rolnictwie ekologicznym, jak również inne systemy certyfikacji: GLOBALG.A.P., integrowana produkcja roślin, skierowane w głównej mierze do producentów rolnych.

Nasze stoisko cieszyło się popularnością wśród producentów ekologicznych. Nie brakowało również zapytań od konsumentów, poszukujących wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego w zakresie co to jest certyfikacja i czemu ona ma służyć oraz w jaki sposób prawidłowo rozpoznać żywność ekologiczną na rynku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej organizatora targów.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej na temat naszych usług w zakresie rolnictwa ekologicznego.