Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W marcu 2016 firma TRUST LOGISTICS przeszła pozytywnie audit certyfikujący przeprowadzony przez SGS na zgodność z wymaganiami Dobrych Praktyk Dystrybucyjnych (GDP) w zakresie transportu produktów branży farmaceutycznej. To już 4 certyfikacja tego europejskiego standardu w Polsce przeprowadzona przez SGS.

TRUST LOGISTICS od rozpoczęcia działalności stawiała na jakość i bezpieczeństwo wykonywanych usług, tym samym chcąc być godnym zaufania partnerem dla swoich klientów, firma wdrożyła Zintegrowany System Zarządzania, który w 2014 r. został certyfikowany na zgodność z wymaganiami norm ISO 9001 i ISO 14001. Skupiając swoją uwagę przede wszystkim na transporcie produktów branży farmaceutycznej, gdzie warunki transportu odgrywają wielkie znaczenia, firma wdrożyła również GDP.

Dobre praktyki dystrybucyjne (GDP) to system jakościowy dla organizacji zajmujących się magazynowaniem i dystrybucją leków. Uznawane międzynarodowo przepisy GDP dla firm farmaceutycznych wymagają od dystrybutorów produktów farmaceutycznych dostosowania swojej działalności do tych standardów.

Program zapewnia obecność spójnych systemów zarządzania jakością w całym łańcuchu dostaw – od wczesnej dostawy surowców do zakładów produkcyjnych po ostateczną wysyłkę gotowych leków do użytkowników końcowych. Niezależna ocena zgodności z międzynarodowymi wymogami GDP jest najskuteczniejszym sposobem upewnienia się, że system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie jest zgodny z europejskimi wymaganiami.

„Zdajemy sobie sprawę z ryzyka, jakie jest związane z transportem leków, dlatego wdrożyliśmy procedury zarządzania ryzykiem na każdym etapie procesu realizacji usług. Stale pracujemy nad doskonaleniem naszych procesów w celu zapewnienia integralności łańcucha dostaw w zakresie naszej odpowiedzialności. Doskonalimy nie tylko jakość naszych usług, ale również naszą wiedzę. Zgodnie z najnowszymi wymaganiami przeprowadziliśmy w naszych samochodach pełną kwalifikację uwzględniającą m.in. mapowanie temperatury nie tylko w pustej komorze ładunkowej, ale również w wypełnionej częściowo i załadowanej w 100%, żeby posiadać wiedzę jak warunki wypełnienia skrzyni ładunkowej wpływają na rozkład temperatury” – powiedział po certyfikacji ‎Michał Bojdak V-ce Prezes Zarządu TRUST LOGISTICS.