Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Wiosna się kończy, lato  zaczyna i coraz więcej słychać pokątnych informacji, że koniec embarga i sankcji może się zbliżyć do nas szybciej niż myślimy. Rozmawiając z kontrahentami z Rosji, krajów bałtyckich czy Białorusi coraz częściej słychać głosy, że obecna sytuacja w końcu musi się skończyć.

Myślę, że to dobry czas, aby pomyśleć trochę o tym ostatnio zapomnianym rynku w kierunku którego, jeszcze dwa lata temu z samej polski wyjeżdżało ok. 100 tys tranzytów miesięcznie. Tak oczywiście mowa o Rosji. Dobrze pamiętamy ten czas, wówczas praktycznie 100% towarów jechało za pośrednictwem procedury TIR. Jednak czas nie stoi w miejscu i Rosyjscy koledzy nie spali, od tamtego czasu pojawiło się kilka alternatywnych rozwiązań bez problemu dostępnych dla europejskich firm przewozowych.

Wszyscy wiemy, że wracając z Unii Celnej z ładunkiem wybierzemy deklaracje T1 otwieraną najczęściej na granicy bądź zdalnie za pośrednictwem SGS TransitNet, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że jadąc do Rosji możemy skorzystać  wreszcie z atrakcyjnej cenowo oferty certyfikatu przewozowego, który nie tylko zastąpi nam karnet TIR, ale również chociażby ułatwi procedurę Celną w urzędzie przeznaczenia w Unii Celnej. Dodatkowo systemy te,  przez ostatni czas dopracowały się rozwiązań IT, gdzie po prostu wszystko można załatwić poprzez e-mail. Serdecznie zapraszam do skorzystania z nowej usługi SGS właśnie w kierunku Unii Celnej.

Nasi wschodni partnerzy, za których pośrednictwem oferujemy ten serwis dostrzegli ogromny potencjał drzemiący w tranzytach, który znów musi odżyć. Jako świadomi uczestnicy biznesu transportowego pamiętajmy o nowych rozwiązaniach na rynku i bądźmy przygotowani, aby w pewnym momencie nie zostać z tyłu.

Ostatnio rozmawiając z Klientem z Łotwy byłem zdumiony ożywieniem tamtejszego rynku transportowego, podobnie dzieje się na Litwie, pozostaje tylko czekać jak ta fala przyjdzie do Polski.

Czego sobie i wszystkim Państwu bardzo życzę.
Paweł Zając
Governments and Institutions Services Manager

Skontaktuj się z nami już dziś aby dowiedzieć się więcej na temat nowej usługi SGS w kierunku Unii Celnej.