Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Ostatnie posiedzenie komitetu ISO/PC283 odbyło się w dniach  6-10 czerwca w Toronto, Kanada. Podjęto decyzję o rozpoczęciu prac związanych z publikacją drugiej wersji DIS oczekiwanej normy  ISO 45001.

Pierwsza wersja DIS została odrzucona w czasie głosowania, które trwało od 12 lutego
do 12 maja, kiedy to 71% członków głosowało za przyjęciem DIS, 29% przeciw. W stosunku do pierwszej wersji DIS wniesiono również ponad 3000 uwag, które były przedmiotem dyskusji w czasie ostatniego posiedzenia komitetu. Ostateczne wydanie normy ISO 45001 zostało przesunięte na rok 2017.

Kolejne posiedzenie komitetu zaplanowane jest na październik 2016, w czasie którego analizowane będą pozostałe komentarze zgłoszone w czasie głosowania nad pierwszą wersją DIS oraz finalizowana będzie zawartość drugiego wydania DIS.

Dalsze informacje

SGS nieprzerwanie uczestniczy w pracach nad nową normą.
Dalsze informacje i najnowsze wiadomości dotyczące prac nad ISO 45001 oraz harmonogram publikacji zostaną ogłoszone przez SGS, gdy tylko będą dostępne. 

Joanna Waberska
CBE Certification Manager
SGS Polska Sp. z o.o.

SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji oraz cieszy się renomą światowego wzoru jakości i rzetelności. Zatrudniamy ponad 85 000 pracowników w sieci ponad 1800 biur i laboratoriów na całym świecie.