Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W dniach 30-31 marca w Białymstoku odbyło się VI Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych. SGS Polska tradycyjnie objął patronat merytoryczny tego wydarzenia ważnego dla branży biomasowej oraz energetycznej.

 W roli Gospodarza Honorowego wystąpiła ENEA. Rangę wydarzenia, w którym uczestniczyło około 200 osób, podkreślała obecność kluczowych przedstawicieli Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Regulacji Energetyki, Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz dużych koncernów energetycznych takich jak ENEA, PGE, ENERGA, PGNiG Termika, TAURON, Fortum.

Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych jest już tradycyjnym wydarzeniem, na którym spotykają się producenci oraz dostawcy biomasy na cele energetyczne, wytwórcy energii i ciepła z OZE, operatorzy logistyczni, firm inspekcyjne i certyfikacyjne, a także inni producenci urządzeń i technologii dla branż energetycznej,  biomasowej i paliw alternatywnych.

Podczas Forum prelegentami byli również pracownicy SGS, a w szczególności branż Minerals oraz Certification and Business Enhancement,  którzy w swoich wystąpieniach poruszyli tematy certyfikacji pochodzenia biomasy, w tym systemów należytej staranności oraz certyfikacji na zgodność z V-Bioss INiG. Nasi przedstawiciele prezentowali także innowacyjne rozwiązania w zakresie przeprowadzania inwentaryzacji zapasów biomasy na cele energetyczne.

W ramach Forum poruszano kwestie dotyczące najważniejszych i najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu branży biomasowej i energetycznej, takich jak regulacje prawne, produkcja biomasy na cele energetyczne, badania jakości biomasy oraz jej certyfikacja, logistykę oraz proces spalania biomasy i paliw alternatywnych na cele OZE. Tradycyjnie zwieńczeniem całego wydarzenia była wspólna kolacja dająca możliwość dalszych rozmów, dyskusji i wymiany doświadczeń.

Dziękujemy firmie Powermeetings za sprawną organizację, przemiłą atmosferę i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne jesienne Forum.

 VI Forum Biomasy i Paliw Alternatywnych