Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

 

Elektrociepłownia CEZ Chorzów SA uzyskała certyfikat potwierdzający prawidłowe wdrożenie zasad systemu należytej staranności (SNS) w zakresie zakupu biomasy na cele energetyczne.

Certyfikat został udzielony przez SGS Polska Sp. z o.o. w oparciu o standard PL-KSUB-SNS:2017. Certyfikacja SNS potwierdza, że firma działa zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz stosuje systemowe podejście do zakupu biomasy i wyboru dostawców.

Elektrownia CEZ Chorzów SA należy do Grupy CEZ i działa od 2004 roku na miejscu dawnej Elektrociepłowni Chorzów. W lokalizacji tej zostały zbudowane dwa nowe bloki fluidalne CFB, które spalają węgiel i biomasę w procesie współspalania. Moce zainstalowane to 208 MWh energii elektrycznej i 500 MWh energii cieplnej. CEZ Chorzów SA zużywa rocznie ok. 500-600 tys. ton węgla oraz 250-300 tys. ton biomasy.

 

Właścicielem standardu PL-KSUB-SNS:2017 jest  SGS Polska Sp. z o.o. Usługa certyfikacji systemu należytej staranności (SNS) opartego na standardzie skierowana jest do wszystkich podmiotów będących w łańcuchu dostaw biomasy na cele energetyczne. Posiadanie certyfikatu SNS podnosi renomę firmy i jej wiarygodność jako rzetelnego partnera w biznesie, co wpływa na wzrost jej przewagi konkurencyjnej na rynku.

Aby dowiedzieć się, jak uzyskać certyfikat SNS w oparciu o standard PL-KSUB-SNS:2017, skontaktuj się z nami.