Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

 

SGS wprowadził znak Niezależna Ocena, innowacyjny sposób, dzięki któremu producenci i sprzedawcy detaliczni, mogą zyskać zaufanie oraz aprobatę wśród klientów, a także zapewnić przejrzystość w skomplikowanym świecie badania produktów i zgodności z przepisami.

Znak SGS Niezależna Ocena, dostępny obecnie dla wszystkich nieżywnościowych produktów konsumenckich, dowodzi, że produkt został przetestowany przez niezależne laboratorium zewnętrzne. Producenci i sprzedawcy detaliczni, mogą testować wyroby pod kątem jednego lub więcej spośród sześciu kryteriów takich jak: jakość, działanie, trwałość, funkcjonalność, użyteczność i wykonanie. 

Znak SGS Niezależna Ocena to:

  • Przewaga konkurencyjna - produkty muszą spełniać wymogi prawne, normy krajowe i międzynarodowe. Znak jest doskonale widoczny i pozwala na łatwy dostęp do zrozumiałych dla konsumentów informacji, poszukujących produktów o wysokiej jakości, niezawodności i bezpieczeństwie.
  • Przejrzystość - informacje o produkcie są łatwo dostępne poprzez zeskanowanie kodu QR, co dodatkowo pozwala uniknąć fałszerstwa.
  • Jakość – Znak SGS Niezależna Ocena jest poddawany corocznej rewizji w celu zapewnienia, że oznaczone produkty nadal spełniają wymagania i przepisy, zgodnie z którymi zostały przetestowane i ocenione.
  • Zaufanie - produkt został obiektywnie zbadany, na wybranej losowo próbie, przez niezależną trzecią stronę, co pomaga zyskać zaufanie konsumentów i przyczynić się do poprawy wizerunku marki.

Konsumenci chcą wiedzieć, czy kupowane przez nich produkty są bezpieczne, wysokiej jakości i wytwarzane zgodnie z właściwymi standardami, ale mnogość różnych znaków jakości i oznaczeń bezpieczeństwa sprawia, że nowoczesny rynek może być mylącym środowiskiem i klienci często nie są pewni, co do zalet każdego z tych systemów znakowania.

Rygorystyczne badania

Konsumenci wiedzą, że mogą zaufać znakowi SGS Niezależna Ocena, ponieważ jest on poparty rygorystycznym i zorganizowanym programem testowania, nadzoru i przejrzystości informacji. Po przeprowadzeniu wstępnych badań i zatwierdzeniu produktu pod kątem zgodności ze znakiem SGS Niezależna Ocena, produkt zostanie poddany przynajmniej raz w roku nadzorowi rynkowemu i badaniom kontrolnym w celu zapewnienia ciągłej zgodności.

Kody QR

Wszystkie produkty kwalifikujące się do oznaczenia SGS Niezależna Ocena, będą również etykietowane kodem QR, co umożliwi konsumentom szybki i łatwy dostęp podczas zakupów do bazy danych online o oznakowanym produkcie. Dostęp do tej bazy danych, zapewnia niemożliwy dotychczas dla przeciętnego konsumenta poziom jawności, a wraz z większą jawnością - wzrasta zaufanie do marki.
Znak SGS Niezależna Ocena pomoże producentom i sprzedawcom detalicznym uprościć świat oznaczeń, a także pozwoli im wyróżnić ich produkty na rynku, poprzez podkreślenie niezależnie udowodnionych cech.

Usługi SGS - Dobra Konsumpcyjne i Handel Detaliczny

Od tekstyliów, poprzez meble, zabawki, produkty elektroniczne i kosmetyki, aż po artykuły gospodarstwa domowego, firma SGS oferuje pełen wybór usług w zakresie testowania, oceny, audytu i weryfikacji jakości, zgodności i bezpieczeństwa produktów konsumenckich w całym globalnym łańcuchu dostaw. Dzięki sieci laboratoriów oraz ekspertom w dziedzinie badania dóbr konsumpcyjnych, firma SGS jest obecna w niemal każdym regionie na świecie, co pomaga firmom szybko i sprawnie dotrzeć na istniejące i nowe rynki.
Działając w sposób globalnie spójny, eksperci SGS mówią językiem lokalnym i rozumieją lokalny rynek. Producenci i sprzedawcy detaliczni mają pewność, że SGS pomaga im projektować, produkować i sprzedawać produkty bezpieczne, wysokiej jakości i spełniające stosowne normy. Dowiedz się więcej o usługach SGS w zakresie dóbr konsumpcyjnych i handlu detalicznego.

Zapraszamy do kontaktu:
Tomasz Trąd
Business Development Manager
Consumer and Retail
t: +48 22 329 22 42

O SGS

SGS jest wiodącą na świecie firmą w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Firma SGS jest uznawana za globalny wzorzec jakości i integralności, zatrudniając ponad 90.000 pracowników oraz dysponując siecią ponad 2000 biur i laboratoriów na całym świecie.