Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) opracowała projekt zmiany wytycznych dotyczących określania wieku dziecka, dla którego przeznaczone są zabawki. Obecna wersja z 2002 r. została zaktualizowana w celu uwzględnienia nowych typów zabawek. Termin zgłaszania uwag upływa w dniu 31 lipca 2018 r.

Określenie wieku jest kluczowym czynnikiem w przypadku zabawek. Dzieci nie tylko rozwijają się szybko, ale także ich możliwości i umiejętności w dużym stopniu decydują o tym, co może być dla nich niebezpieczne, a co nie.

W celu wsparcia producentów w prawidłowym określaniu wieku, amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich zobowiązała się do opracowania wytycznych dotyczących prawidłowego jego określania.

Obecna wersja wytycznych została opracowana w 2002 r. Konieczny był zatem ich ponowny przegląd, głównie dlatego, że od tego czasu wprowadzono na rynek wiele nowych rodzajów zabawek. Ponadto zmieniły się zachowania zakupowe konsumentów oraz dostęp dzieci do zabawek. Nowy projekt opiera się na badaniach i faktycznych obserwacjach zabawy dzieci.

Wersja z 2002 r. opiera się na 7 tematach:

(1) eksploracja i zabawy praktyczne,

(2) budowanie,

(3) odgrywanie ról,

(4) gry i zabawy aktywizujące,

(5) sport, rekreacja i zabawa na świeżym powietrzu,

(6) zabawa mediami oraz

(7) zabawy edukacyjne i akademickie.

W celu odzwierciedlenia rosnącego znaczenia zabawek elektronicznych wprowadzono dodatkowy temat dotyczący zabawy technologiami. Szczególnie gwałtownie wzrósł odsetek dzieci korzystających z telefonów komórkowych i tabletów.

Kliknij w LINK [1], aby zobaczyć pełny tekst projektu. Uwagi do projektu można przesyłać do CPSC do 31 lipca 2018 r. Uwagi można zgłaszać na stronie http://www.regulations.gov

 

CERTYFIKACJA ZABAWEK

SGS Polska oferuje szereg usług dotyczących badania zabawek, certyfikacji zabawek oraz doradztwa w zakresie zgodności z dyrektywą zabawkową 2009/48/WE, normą europejską EN 71, REACH czy RoHS. Dowiedz się więcej o usługach SGS w zakresie badania zabawek.

Zainteresowanych usługami w zakresie badania zabawek prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji:

Tomasz Trąd
Business Development Manager
Consumer and Retail
t: +48 22 329 22 42