Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

SGS uzyskała akredytację American National Standards Institute (ANSI) na certyfikację zagranicznych dostawców w ramach akredytowanego przez FDA (Food and Drug Administration) programu certyfikacji trzeciej strony na zgodność z wymaganiami FSMA (amerykańskiej ustawy o modernizacji bezpieczeństwa żywności).

Tractor working in field of wheat

Akredytacja uprawnia SGS do świadczenia usług certyfikacji FSMA dla zagranicznych dostawców zarówno dla Programu Dobrowolnej Kwalifikacji Importerów (VQIP), jak i Programu Weryfikacji Zagranicznych Dostawców (FSVP). Zagraniczni dostawcy żywności mogą wybrać oba systemy lub wybrać ten, który jest dla nich najbardziej odpowiedni.

"Cieszymy się z poszerzenia naszej oferty o tę akredytację, która po raz pierwszy daje dostawcom z całego świata możliwość wykazania zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności", powiedział Hank Karayan, dyrektor programowy SGS FSMA. "To znaczący kamień milowy zarówno dla zagranicznych dostawców, jak i ich amerykańskich klientów, dzięki czemu importerzy mogą ubiegać się o przyspieszony wjazd żywności w ramach Programu Dobrowolnej Kwalifikacji Importerów, otwierając nowe możliwości dla zagranicznych dostawców, którzy chcą rozszerzyć swoją działalność eksportową do USA. "

Ustawa FSMA upoważnia FDA do uznawania jednostek akredytujących, takich jak ANSI, w celu oceny kompetencji jednostek certyfikujących bezpieczeństwo żywności. SGS został oceniony przez ANSI zgodnie z międzynarodową normą ISO/IEC 17065, Ocena zgodności - Wymagania dla jednostek certyfikujących wyroby, procesy i usługi; oraz stosownymi wymaganiami prawnymi i wymaganiami programu certyfikacji.

SGS oferuje audity, badania, weryfikację dostawców, szkolenia i usługi techniczne, aby pomóc organizacjom zachować zgodność z FSMA.

O SGS


SGS jest światowym liderem w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji. Uznany w świecie jako wzorzec rzetelności i jakości, zatrudnia ponad 97000 pracowników i prowadzi sieć ponad 2600 biur i laboratoriów na całym świecie.