Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

EU ADCO, unijne organy nadzoru rynku, opublikowały powiadomienie w celu wyjaśnienia klasyfikacji wiekowej pluszowych zabawek, które są w pełni lub częściowo pokryte cekinami. Powinny być one klasyfikowane jako odpowiednie dla dzieci poniżej 3 roku życia.

sequin tim-mossholder-574759-unsplash

19 lutego 2019 r. grupa ekspertów ds. zabawek EU ADCO, która reprezentuje większość europejskich organów nadzoru rynku, opublikowała notatkę na temat pluszowych zabawek z cekinami. Zgodnie z dyrektywą 2009/48/WE w sprawie bezpieczeństwa zabawek, nieskomplikowane zabawki z miękkim wypełnieniem przeznaczone do trzymania i przytulania, są uznawane za zabawki przeznaczone dla dzieci poniżej 3 roku życia.

Grupa wyjaśnia, że tego typu zabawki muszą spełniać wymogi dotyczące zabawek dla dzieci w każdym wieku, nawet jeżeli są one częściowo lub w całości pokryte cekinami. Obejmuje to wymogi dotyczące małych części. Cekiny przyszyte do pluszowych zabawek mogą się oderwać, gdy materiał lub połączenie nie jest wystarczająco mocne, aby wytrzymać siłę napięcia.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: https://ec.europa.eu/docsroom/documents/34046

Pluszowe zabawki z cekinami są postrzegane jako nowy trend na rynku zabawek.

 

BADANIA ZABAWEK

SGS Polska oferuje szereg usług dotyczących badania zabawek, certyfikacji zabawek oraz doradztwa w zakresie zgodności z dyrektywą zabawkową 2009/48/WE, normą europejską EN 71, REACH czy RoHS. Dowiedz się więcej o usługach SGS w zakresie badania zabawek.

Zainteresowanych usługami w zakresie badania zabawek prosimy o kontakt w celu uzyskania dalszych informacji:

Tomasz Trąd
Business Development Manager
Consumer and Retail
t: +48 22 329 22 42