Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

SGS Polska otrzymała pozwolenie AEO, czyli Authorised Economic Operator, w zakresie uproszczeń celnych. Pozwolenie, które posiadamy od końca maja 2019 r., świadczy o tym, że jako organizacja spełniamy szereg wymagających kryteriów, istotnych z punktu widzenia prowadzenia działalności transportowo-logistycznej.

Authorised Economic Operator logo

Krajowa Administracja Skarbowa uznała nas za godnego zaufania partnera biznesowego, co z kolei dla Twojej firmy wiązać się będzie z oszczędnością czasu i środków. Dzięki współpracy z SGS zyskujesz dostęp do uproszczonych procedur podczas kontroli celnych na terenie całej Unii Europejskiej.

Na czym w praktyce polegają uproszczenia?

  • Mniejszej liczbie kontroli fizycznych oraz kontroli dokumentów,
  • Powiadomieniu w przypadku wyboru do przeprowadzenia kontroli fizycznej lub kontroli celnej,
  • Priorytetowym traktowaniu w przypadku wyboru do przeprowadzenia kontroli,
  • Możliwości złożenia wniosku o wybór miejsca do przeprowadzenia kontroli celnych.

 

W rezultacie współpraca z SGS przełoży się na lepsze relacje z organami celnymi.  Dodatkowo wpłynie na ograniczenie potencjalnych strat i kradzieży oraz zmniejszenie opóźnień w realizacji przesyłek. Pozwoli Ci także na lepsze planowanie i obsługę klienta, zwiększy lojalność Twoich klientów i obniży koszty inspekcji dostawców.

Firmy posiadające pozwolenie AEO spełniają międzynarodowe kryteria bezpieczeństwa w łańcuchu dostaw, co oznacza, że działają zgodnie z przepisami celnymi i zasadami opodatkowania, a dokumentacja jest prowadzona w odpowiedni sposób. Pozwolenie świadczy także o tym, że jesteśmy stabilni finansowo, a kompetencje i wysokie kwalifikacje zawodowe naszego personelu, są sprawdzone i potwierdzone.

W przypadku transportów tranzytowych dużo cennego czasu, zajmuje dokonanie wszelkich procedur. Aby tego uniknąć, zapraszamy do współpracy z firmą SGS Polska. Teraz, dzięki posiadanemu pozwoleniu AEO, otrzymujesz dodatkową pewność, że Twój transport dotrze na czas. 

Poznaj nasze usługi