Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

Spotkanie odbyło się 14 czerwca 2019 r. w Warszawie. To kolejny z tematów zrealizowanych przez Instytut Techniczny SGS dla przedstawicieli branży energetycznej.

gas safety

W trakcie spotkania poruszyliśmy kluczowe zagadnienia dla tematyki spotkania, m.in.:

 

  • Współpraca z operatorem systemu przesyłowegoumowa przesyłowa; nominacje i renominacje; usługa przesyłowa; bilansowanie systemu przesyłowego.

 

  • Współpraca z operatorem systemu dystrybucyjnego – umowa dystrybucyjna; pojedyncze zlecenia dystrybucji (PZD); odczyty układów pomiarowych; rozliczenia.

 

Do współpracy merytorycznej zaprosiliśmy zespół ekspertów i praktyków posiadających szerokie kompetencje w obszarze sprzedaży gazu ziemnego, dyspozycji handlowej, sterowania ruchem krajowego systemu przesyłowego, bilansowania, zarządzania przepustowością oraz współpracy operatorskiej z operatorami sieci gazowych.

 

W kolejnych miesiącach planujemy organizację następujących projektów szkoleniowych:

 

  • HANDEL HURTOWY I DETALICZNY GAZEM ZIEMNYM;

 

  • ZASADY SPORZĄDZANIA WNIOSKU O ZATWIERDZENIE TARYFY ORAZ KALKULACJI TARYFOWYCH W SEKTORZE PALIW GAZOWYCH;

 

  • RELACJE SPÓŁKI OBROTU Z ODBIORCĄ KOŃCOWYM W OBSZARZE ZAWIERANIA I REALIZACJI UMÓW SPRZEDAŻY ENERGII ELEKTRYCZNEJ I PALIWA GAZOWEGO;

 

  • PROGNOZOWANIE ZAPOTRZEBOWANIA NA GAZ ZIEMNY;

 

  • USTAWA PRĄDOWA Z PERSPEKTYWY PRZEDSIĘBIORSTW ENERGETYCZNYCH;

 

  • WZROST CEN ENERGII Z PERSPEKTYWY ODBIORCY PRZEMYSŁOWEGO.

    

Skontaktuj się z nami już dziś, aby otrzymać szczegółowe informacje nt. szkoleń eksperckich skierowanych do przedstawicieli BRANŻY ENERGETYCZNEJ instytut.techniczny@sgs.com.

 

Instytut Techniczny SGS to najwyższej jakości szkolenia, warsztaty i konferencje branżowe, realizowane w oparciu o ekspercką wiedzę i wieloletnie doświadczenie, skierowane do pracowników każdego szczebla organizacyjnego, polskich przedsiębiorstw oraz międzynarodowych korporacji.

Dowiedz się więcej: Instytut Techniczny SGS.