Skip to Menu Skip to Search Skontaktuj się z nami Poland Strony internetowe i języki Skip to Content

W konsorcjum pod przewodnictwem Jenner Institute na Uniwersytecie Oksfordzkim, SGS połączyło siły ze specjalistami od chorób zakaźnych, badań i innowacji oraz farmaceutyków w celu szybkiego opracowania i wyprodukowania potencjalnej szczepionki o nazwie ChAdOx1 nCov-19.

badanie w laboratorium

Zgodnie z powszechnie panującą opinią, szczepionka jest jedynym sposobem bezpiecznego i skutecznego uwolnienia świata od pandemii.

Badania nad szczepionką  są finansowane z inicjatywy Rapid Research Response utworzonej przez UK Research and Innovation oraz przez brytyjski Departament Zdrowia i Opieki Społecznej za pośrednictwem Narodowego Instytutu Badań nad Zdrowiem oraz Oxford Biomedical Research Centre. Badanie otrzymało także wsparcie finansowe od globalnej Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI) oraz Funduszu Innowacji Chińskiej Akademii Nauk Medycznych.

Przedstawiciele Uniwersytetu Oksfordzkiego podkreślają, że badania przedkliniczne szczepionki ChAdOx1 nCoV-19 są już prowadzone. Jednocześnie Uniwersytet Oksfordzki, Vaccine Manufacturing and Innovation Centre (Oxford) i inni partnerzy pracują nad rozwojem i wzrostem możliwości produkcyjnych w celu wytworzenia milionów dawek. Już teraz naukowcy rozpoczęli badania przesiewowe zdrowych ochotników (w wieku 18–55 lat) pod kątem zbliżających się testów szczepionki w dolinie Tamizy.

Dr Archie Lovatt, Dyrektor ds. Działalności Naukowej (Biobezpieczeństwo) w SGS zapewnił:

„Prowadzimy badania w naszym Biosafety Centre of Excellence w Glasgow, które jest dobrze wyposażone i w pełni zdolne do świadczenia usług testowania potrzebnych do tego projektu. Zaledwie rok temu, w 2019 roku rozszerzyliśmy jego możliwości, aby zwiększyć zdolność testowania banków komórek pod kątem szczepionek, terapii genowych i komórkowych, przeciwciał monoklonalnych i innych leków biologicznych opartych na białkach rekombinowanych, w tym testowania szczepionek odpowiednich dla koronawirusa.”

 

Jako pionier w rozwoju branży badań bezpieczeństwa biologicznego, zespół SGS Life Sciences z dumą uczestniczy w tym newralgicznym projekcie.

Oprócz tej kluczowej współpracy, SGS bierze również aktywny udział w innych badaniach nad potencjalnymi szczepionkami przeciw COVID-19.

SGS Life Sciences wykorzystuje swoją sieć technologicznie zaawansowanych laboratoriów w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji i Pacyfiku, aby dostarczać zharmonizowane rozwiązania badawcze w zakresie rozwoju analitycznego, charakterystyki biologicznej, bezpieczeństwa biologicznego i kontroli jakości, a także zarządzania badaniami klinicznymi w dużych firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych.